MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Katıldığı bir canlı yayın programında Mansur Yavaş'la ilgili iddialara değinen MHP lideri Devlet Bahçeli, "Bu yaşananların hem hukuki boyutu, hem de siyasi boyutu var. Siyasi boyutu olarak ben kendisine 'adaylıktan çekilin' diyorum" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ: ‘ÇEKİLMEZ HUKUKEN GEREĞİ YAPILIR’

Yavaş'ın adaylıktan çekilmemesi durumunda hukuki bir sürecin başlayacağını ileri süren Bahçeli, "Seçimlere girecekse 'hukuken gereği yapılacaktır' demektir" dedi.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili iddialara değinen Bahçeli, “Bu yaşananların hem hukuki boyutu, hem de siyasi boyutu var. Siyasi boyutu olarak ben kendisine ‘adaylıktan çekilin’ diyorum. Ankara gibi başkentin adayı bu şekilde tartışılarak seçime girmemelidir” dedi.

BAHÇELİ: “BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZOR YAPAR”

Yavaş’ın adaylıktan çekilmemesi durumunda hukuki bir sürecin başlayacağını ileri süren Bahçeli, “Seçimlere girecekse ‘hukuken gereği yapılacaktır’ demektir. Benim tavsiyem adaylıktan çekilmesidir. Geçmişte de bir ülkücülük tarafı var. 2 dönem belediye başkanlığı yaptı. Yıpratmasın kendisini. Hukuken gerekeni yapacak olanlar o konudaki yetkililerdir. Eğer yaşananlar doğruysa belediye başkanlığını zor yapar” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: 'İKİSİ DE HESAP VERECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da AKP'li seçmene seslendi. Erdoğan Akşener'e "Bir Cumhurbaşkanına sen bu iftirayı atamazsın. Ben halkıma nasıl terörist derim ya. Denizli'de bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Aydın'da bu ifadeyi söylediğimi söylüyor. Korku bacayı yardı. Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti gereken hesabı vereceksin. " dedi.

Kılıçdaroğlu için ise "Bay Kemal o da milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları ben yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarımla yaptırıyorum. " diye konuştu. Erdoğan özetle şunları kaydetti:

‘HESABI VERECEKSİN’

“Bir tanesi var içlerinde, yakışmaz ya güya hanımefendi. Bir ara bir Yurt Konseyi diye bir şey çıkardılar o da onun temsilcisi. Ayın 15’inden sonra başbakan olacağım dedi. Oldu mu? Dur bakalım şu anda senin iyi günlerin iyi, sen Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannetin ki fatura keseceğim, asıl fatura sana kesilecek”.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ