Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2473 görüntülenme )

Bahçeli'den Şok İddia!

Bahçeli: Bütün bunların hepsi, bu koalisyon oluşumlarında önlenemeyecek ise ille de bir koalisyon oluşsun diye, Türkiye’yi bir başka darboğaza sokmaya gerek yok. En makulü erken seçimdir. Erken seçim bize kaybettirebilir, kazandırabilir de”.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sözcü’ye çok önemli açıklamalarda bulundu.
Bahçeli “Erdoğan’ın AKP’si olası bir MHP koalisyonunda kalmaz” dedi.
İşte o açıklaması:
AKP İLE KOALİSYON :
“MHP olarak AKP ile bir koalisyon kurmayı düşündüğümüzde; Cumhurbaşkanı anayasal çerçevede kalacak mı? 1071 rakımına taşınacak mı yani Çankaya’ya taşınacak mı?
Anayasa’nın ilk 4 maddesinden hiçbir şart altında  taviz verilmeyecek!
Çözüm sürecinin uydurma talepleriyle Türkiye’nin bir yıkıma gidişinden vazgeçecekler!
17-25 Aralık yolsuzlukları da var.
Yani “Bilal’i ver iktidarı al.” Kabul ettikten sonra…
Bunları bize verdikten sonra Erdoğan’ın AKP’si mi kalır. Bu şartları ortaya koydukları takdirde, MHP taşın altına elini değil gövdesini koyar. Bu diğerleri içinde geçerli.”
Devlet Bahçeli toplumsal ayrışma ve yarılmanın tehlikelerine dikkati çekti:
“TOPLUMSAL YARILMA” 
“Toplumsal yarılma çok önemli, bunu hafife almayın, çok önemli bir kavramdır. Kutuplaşmanın, cepheleşmenin gerilmenin getirmiş olduğu tabii bir sonuçtur. Yarılma derinleştikçe, birilerinin otoriteleşmesi ve diktatör olma yoludur, hevesidir.
Bunu önlemek lazım.
Bütün bunların hepsi, bu  koalisyon oluşumlarında önlenemeyecek ise ille de bir koalisyon oluşsun diye, Türkiye’yi bir başka darboğaza sokmaya gerek yok. En makulü erken seçimdir. Erken seçim bize kaybettirebilir, kazandırabilir de”.
Ve Bahçeli olası bir erken seçim için tarih de verdi:
ERKEN SEÇİM :

“Erken seçim cümlesinde saptırma çok oluyor. Yarım balkon konuşmasının arka perdesinde seçimden çıkmış siyasi partileri tehdit eden bir üslup olarak, “Biz azınlık hükümeti kurabiliriz” ya da “Erken seçime gidebiliriz” sözüne karşın gece yaptığım değerlendirmede, “Eğer seçime gidilecekse ona varız” diyoruz.
Eğer ülkede hükümet krizi yaşanırsa, millet iradesine başvurmak en sağlıklı yoldur. Böyle bir şey düşünüyorsanız 15 Kasım bunun için uygun tarihtir. Eğer herkes istiyorsa bizde istiyoruz”.
Bahçeli’nin yaptığı açıklama en dikkati çeken husus ise şu oldu; “Hükümeti AKP+CHP ile kurdurtacaklar”.
Bahçeli’nin açıklaması şöyle:
“Kuvvetle muhtemel AKP+CHP’ye kurdurtacaklar , öyle gözüküyor”.
Gündemde AKP+MHP koalisyonu için senaryolar çizilirken, MHP Liderinin hükümeti AKP+CHP’ye kurdurtacaklar” sözü oldukça manidar... 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NATO'dan Rusya'ya ŞOK Suçlama! İstiklal Marşımızı Bir de Böyle Dinleyin Şunların Haline Bir Bakın! HDP'nin GÜNDEMi NE! Etna Yanardağı PATLADI! Prof. Dr. Aziz Sancar'dan Kanser Uyarısı İTÜ'de FETÖ Operasyonu! Paris'ten Dündar'a Ödül! FLAŞ!.. SURİYELİ SIĞINMACILAR BAKIN NERDE YAKALANDI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fuat Avni’nin iddiaları gerçek mi oluyor?