Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2402 görüntülenme )

Bağdat, Gerilimi Tırmandırıyor!

Türkiye sessiz...
  BU HABER ERBİL KAYNAKLIDIR
 
Musul’un Başika bölgesinde bulunan Türk askeri birliğinin içinde Suudi askerlerin olduğu iddia edildi.
 
Rûdaw’a konuşan Iraklı Parlamentosu Muvatın Bloku Parlamenteri Habib El Terefi, Türkiye’nin “zorbalıkla Musul’u işgal etmek istediğini” savundu.
 
Türk askeri birliğinin Irak Hükümeti’nin bilgisi dışında geldiğini söyleyen El Terefi, “Sözkonusu birliği işgalci olarak görüyoruz. Zamanında Saddam Hüseyin de Kuveyt’i işgal etmişti. Erdoğan da Saddam’ın senaryosunu tekrarlayarak Musul’u işgal etmek istiyor” ifadelerinde bulundu.
 
Aynı zamanda Irak Yüksek İslam Meclisi liderlerinden olan Habib El Terefi, şunları söyledi:
 
“Dünyanın hiçbir yerinde zorla yardım yapılmamıştır. Türkiye’nin yaptığı ise budur. Irak Hükümeti, Türkiye’nin her türlü yardımını reddediyor. Ancak Türkiye zorbalıkla yardım etmek konusunda ısrar ediyor.”
 
Türk askeri Başika bölgesine üç aşamada konuşlandı. İlk aşama 2015’in başında lojistik destek grubunun bölgeye yerleşmesiyle gerçekleşirken, ikinci aşamada bir grup askeri danışman bölgeye konuşlandı.
 
Son olarak da sayıları 2 bin dolayında olduğu tahmin edilen askeri bir birlik ağır silahlarla bölgeye geçti. Bu durum Irak ve Türkiye arasında gerilim yarattı(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKŞENER VE OGAN'dan BAHÇELİ'ye İYİ ÇIKIŞ! Kandil Harekatını Başlatan Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı 2 Kızını Mayına Kurban Verdi, IŞİD'e Katıldı 550 Vatan Adayı Ata'nın huzurunda... Dikkat!.. İLKER BAŞBUĞ'DAN ÇOK KRİTİK AÇIKLAMA! Erdoğan ABD'ye Gidiyor! Putin İşi Azıttı, Şimdi de Tavuklara El Attı! Polis Okullarına FETÖ Operasyonu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ULUDAĞ YOLCULARI DİKKAT!