Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2376 görüntülenme )

Bağdat, Gerilimi Tırmandırıyor!

Türkiye sessiz...
  BU HABER ERBİL KAYNAKLIDIR
 
Musul’un Başika bölgesinde bulunan Türk askeri birliğinin içinde Suudi askerlerin olduğu iddia edildi.
 
Rûdaw’a konuşan Iraklı Parlamentosu Muvatın Bloku Parlamenteri Habib El Terefi, Türkiye’nin “zorbalıkla Musul’u işgal etmek istediğini” savundu.
 
Türk askeri birliğinin Irak Hükümeti’nin bilgisi dışında geldiğini söyleyen El Terefi, “Sözkonusu birliği işgalci olarak görüyoruz. Zamanında Saddam Hüseyin de Kuveyt’i işgal etmişti. Erdoğan da Saddam’ın senaryosunu tekrarlayarak Musul’u işgal etmek istiyor” ifadelerinde bulundu.
 
Aynı zamanda Irak Yüksek İslam Meclisi liderlerinden olan Habib El Terefi, şunları söyledi:
 
“Dünyanın hiçbir yerinde zorla yardım yapılmamıştır. Türkiye’nin yaptığı ise budur. Irak Hükümeti, Türkiye’nin her türlü yardımını reddediyor. Ancak Türkiye zorbalıkla yardım etmek konusunda ısrar ediyor.”
 
Türk askeri Başika bölgesine üç aşamada konuşlandı. İlk aşama 2015’in başında lojistik destek grubunun bölgeye yerleşmesiyle gerçekleşirken, ikinci aşamada bir grup askeri danışman bölgeye konuşlandı.
 
Son olarak da sayıları 2 bin dolayında olduğu tahmin edilen askeri bir birlik ağır silahlarla bölgeye geçti. Bu durum Irak ve Türkiye arasında gerilim yarattı(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 Bakan Hakkında 130 Milyon TL'lik İddia ŞOK!.. ASKERE BİR FETÖ OPERASYONU DAHA! PKK Diyarbakır'da polise saldırdı: 1 şehit Sur’da 3 Şehidimiz Var ! Elazığ'da Bu Sabah Çatışma Çıktı! FLAŞ! Danıştay'tan "19 MAYIS" Kararı! Merkel'in Ziyareti Almanya'yı Ayağa Kaldırdı Hain Saldırının Perde Arkası Ortaya Çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu Baklayı Ağzından Çıkardı!