Sağlık
15 Kasım 2020 ( 3717 görüntülenme )

Babacan 'İş Bildiğiniz Gibi Değil'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 15 Kasım 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloya göre 15 Kasım'da Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 89, toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 11.507 oldu.

24 SAATTE 3.223 HASTA, 3.439 AĞIR HASTA’
Son 24 saatte 3.223 hasta ve 3.439 ağır hasta olduğu açıklandı. SAĞLIK BAKANI Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

‘GÜN CAN KAYBI 100’E YAKIN’
"Bugün tespit edilen 3.223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100'e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin."

BABACAN ‘TÜRKİYE İLK BEŞTE’
Öte yanda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Elazığ ve Bingöl il kongrelerinde konuştu. Türkiye’nin koronavirüs vaka sayılarından ilk 5’te olduğunu söyleyen Babacan, "Tahminimize göre günlük en az 30-40 bin yeni vaka var” dedi. Babacan, konuşmasında şunları söyledi:

‘GÜNLÜK 30-40 BİN KORONA VAKASI VAR’
“Vaka sayısını gizliyorlar. Testler, sayı büyümesin diye öyle kolay yapılamıyor. Böyle bir akıl olamaz. Salgını maalesef kötü yönettiler. Her gün tespit edilen vaka sayısına baktığımızda Türkiye dünyada ilk beşte. Tahminize göre günlük en az 30-40 bin yeni vaka var. “

‘MASKE TAKIN DEMEKLE BU İŞ OLMAZ’

“Dünyada, vaka sayısı-hasta sayısı ayrımı yaparak vatandaşını aldatmaya çalışan tek ülke de herhalde Türkiye. Üstelik ülkede medya karartması olduğu için basında da durum açıkça görülmüyor. Oysa vatandaşlarımız yoğun bakımda yer bulmakta güçlük çekiyor, hayatını kaybediyor. Koskoca devletin salgına karşı aldığı tek önlem ‘maske takın’ demek olamaz. Ne gerekiyorsa, ilgili taraflarla istişare ederek yapılmalıdır.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ