3358 görüntülenme 30 Ocak 2021
HaberTürk'te yayınlanan 'Enine Boyuna'ya telefon ile bağlanan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı. 

'TREN RAYDAN ÇIKMIŞ'
Aydın, "Nasıl sayın Cumhurbaşkanı bir ziyarette birtakım amaçlar güdüyorsa, bizim de güttüğümüz amaçlar vardır. Bunun da böyle değerlendirilmesini rica ediyorum. Ayrıca şunun da altını çizmek istiyorum, raydan çıkmış bir trenin hızını artırmak sadece ve sadece felaketi artırır." Aydın sözlerini şöyle sürdürdü;

‘İTTİFAKLARI TARTIŞMAK AKP’NİN AJANDASI’
“Değerli konuklarınız Saadet Partisi ittifakı üzerinden değerlendirmeler yapıyorlar ama bir kısım eksik, bir kısım yanlış değerlendirmeler var. Kabul edelim ki özellikle Sayın Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli, seçimin 2023'te olacağını ifade ediyor. Hal böyleyken bugünden ittifakları tartışmak AKP'nin ajandasını çalıştırıyor. Hem nezaket hem de siyasi yönü olan bir ziyaretti, bunu görmemek mümkün değil.”

‘DURUŞUMUZ ÇOK NET VE AÇIK’
“Son gelişmelerden Saadet Partisi'nin konum değiştirdiğini çıkarmak anlamsız olur. Hem Genel Başkanımızın hem teşkilatımızın hem de Asiltürk'ün açıklamalarından partimizin Cumhur İttifakı'na katılacağını çıkarmak büyük bir yanlıştır. Çok keskin, net duruşumuz vardır. Bu konunun altını özellikle çizmek isterim.”

'RAYDAN ÇIKMIŞ TRENİN HIZINI ARTIRMAK SADECE FELAKETİ ARTIRIR'
“Ayrıca şu cümleyi de söylemek isterim; raydan çıkmış bir trenin hızını artırmak sadece felaketi artırır. Bizim Saadet Partisi olarak hem 18 yıldır hem de son 3 yıldır Türkiye'ye ilişkin çekincelerimiz ortadadır. Ancak siyaset yapıyoruz, nasıl sayın Cumhurbaşkanı bir ziyarette birtakım amaçlar güdüyorsa, bizim de güttüğümüz amaçlar vardır. Bunun da böyle değerlendirilmesini rica ediyorum. Ayrıca şunun da altını çizmek istiyorum, raydan çıkmış bir trenin hızını artırmak sadece ve sadece felaketi artırır.'"

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ