Politika
17 Mart 2020 ( 1849 görüntülenme )

Avrupa Sınırlarını Kapattı!..

AB, üçüncü ülke vatandaşlarının gerekli olmayan seyahatlerine 30 günlük geçici sınırlama getirdiğini duyurdu. AB liderleri, üçüncü ülke vatandaşlarının AB üyesi ülkelere ve Schengen bölgesine yapacakları “gerekli olmayan” seyahatlerine 30 günlük geçici kısıtlama getiren düzenlemeyi onayladı.


Almanya'ya AB vatandaşları dışında kimse giremeyecek
Almanya seyahat kısıtlamalarını genişletiyor. Başbakan Angela Merkel, AB vatandaşı dışında kimsenin Almanya'ya giriş yapamayacağını açıkladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya'nın Avrupa Birliği çapında kararlaştırdığı seyahat kısıtlamasının uygulanacağını doğruladı. Buna göre Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler Almanya'ya giriş yapamayacak, sadece Avrupa Birliği vatandaşlarının girişine izin verilecek. Merkel, kararın Almanya'da hemen uygulanacağını dile getirdi. Bu kısıtlamanın şimdilik sadece 30 günle sınırlı olduğu belirtildi.

Yunanistan' Giriş Yasak'
Yunanistan’ın yarından itibaren kendi ya da diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin vatandaşı olmayan kişilerin ülkeye girişlerini yasakladığı bildirildi.

YARIN SABAH KAPILAR KAPATILIYOR
Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, bugün düzenlediği basın toplantısında Yunanistan’ın yarından itibaren kendi ya da diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin vatandaşı olmayan kişilerin ülkeye girişlerini yasakladığını açıkladı. Hardalias “18 Mart sabah saat 6.00’dan itibaren Yunanistan ya da AB ülkelerinin vatandaşı olmayanların ülkeye girişlerine izin verilmeyecek, acil durumlar ve acil çalışmalar uygulamanın dışında tutulacak, Gönüllü olarak karantinada olan ve dış ülke vatandaşı olan kişiler her zaman ülkeden ayrılabilirler.” Dedi.

14 GÜN ZORUNLU KARANTİNA
Yunanistan’a gelen herkes, milliyetine bakılmaksızın 14 günlük zorunlu karantinaya tabi tutulacak. Bu karara uymayacak olanlara cezai yaptırım öngörülüyor. Yunanistan’da 387 kişi hastalığa yakalanmış durumda, 5 kişi hayatını kaybetti. Yunanistan daha önce yük taşımacılığı dışında İtalya, İspanya, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile kara taşımacılığı askıya almıştı. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis daha önce önümüzdeki 2 ayın zorlu geçeceğini ve hükümetin Kovid-19 salgınını önlemek üzere yeni önlemler alabileceğini açıklamıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ