Reklamlar
Anasayfa » Haber
18 Nisan 2017 ( 14929 görüntülenme )

Avrupa Konseyi Üyesinden ŞOK REFERANDUM İDDİASI!

GÖZLEM HEYETİ: 2.5 MİLYON OY ŞÜPHELİ

Avrupa Konseyi gözlem heyetinin Avusturyalı üyesi Alev Korun, Pazar günü gerçekleştirilen referandumda kural dışı uygulamaların sonucu değiştirmiş olabileceğini belirtti.


Avusturyalı parlamento üyesi, “Yaklaşık 2.5 milyon oyun manipüle edilmiş olabileceğine dair şüpheler var” dedi.

Reuters’ın aktardığı habere göre Korun, “Bu durum, yasanın yalnızca resmi oy zarflarına izin vermesi hakkında. Fakat Yüksek Seçim Kurulu yasalara aykırı bir şekilde damgasız zarfların da kabul edilmesi kararını verdi” dedi.

Dün yayınlanan ve hükümetin büyük tepkisini çeken ön raporda, “YSK'nın tam da oy verme günü yayınladığı karar, oyların geçerliliğine ilişkin kriteri değiştirdi. Bu durum hem mevcut yasayla çelişti hem de seçimlerin hukukiliği konusundaki önemli bir garantiyi ortadan kaldırdı” denilmişti.

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şok İddia! 1.500 ALBAY TASFİYE EDİLECEK! CHP Gençlik Kampına Soruşturma Açtılar... Bakınız Suçları Neymiş! Özdağ'dan Gündemi Sarsacak İddia! AKP'li Vekil'in Bu Açıklaması Gündemi Sarsacak! Dikkat! Meteorolojiden Yeni Uyarı! DİKKAT!.. METEOROLOJİDEN KUVVETLİ UYARI!.. Yayladağı kırsalına 2 top mermisi düştü Ahmet Hakan MHP Liderine Sert Sözlerle Yüklendi !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. Koşaner Paşa'dan Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu!