Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 52 görüntülenme )

Avrupa’da Mültecilere Büyük Eziyet!

Türkiye'de şevkat, Avrupa'da işkence! Avrupa'ya gitmeye çalışan mülteciler, sınırlarının kapanması sebebiyle dondurucu soğuk altında beklemek zorunda kalıyor.
 Macaristan’ın sınıra çektiği jiletli tel sebebiyle Slovenya’ya gelen binlerce kişi kayıt yapılması için beklemek zorunda kalıyor.

Göçmenler arasında küçük çocuklar ve yaşlılar da var. 


Hırvat polisinin sınırı geçici olarak kapatması sebebiyle dün gece de yaklaşık 5 bin kişinin sınır kapısında beklediği açıklandı.
Isınmak için ateş yakan insanlar battaniyelere büründü.
Hırvat polisinin sabah saatlerinden itibaren göçmenlerin sınırdan küçük gruplar halinde geçmesine izin verdiği belirtildi.
PARİS’TE 700 GÖÇMEN SIĞINDIKLARI LİSEDEN ÇIKARILDI

Fransa’nın başkenti Paris’te yaz aylarından beri kullanılmayan bir liseye sığınan yaklaşık 700 göçmen polisin müdahalesiyle okuldan çıkarıldı.

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda boşaltılan okuldaki sığınmacıların barınaklara yerleştirildiği kaydedildi.İle de France Valiliği, geçtiğimiz temmuz ayında okula sığınan mültecilerin binayı işgal ettikleri gerekçesiyle 48 saat içerisinde sınır dışı edilmesi emrini vermişti. Paris’in iktidardaki Sosyalist Partili (PS) Belediyesi ise bu kararın uygulanmasına karşı çıkmıştı. Son olarak Eylül ayı sonunda Paris İdare Mahkemesi, sığınmacılara okulu terk etmeleri için bir ay mühlet tanımıştı.


CİHAN


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'nın İddialarına Sert Çıktı AKŞENER'DEN DUYGU YÜKLÜ PAYLAŞIM!.. Polisimize silahlı saldırdı HDP'den skandal çağrı! AKP'nin YENİ EĞİTİM MÜFREDATINA TEPKİLER BÜYÜYOR! Alparslan Türkeş Mezarı Başında Anıldı Koç: AKP’den haber bekliyoruz Çanakkale'de Anafartalar Zaferi'nin 100. Yıldönümü Kutlandı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KAÇ KİŞİ SOSYAL YARDIM ALMIŞ... BAKANLIK'TAN ŞOK RAKAM!..