Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 1061 görüntülenme )

RUSYA AÇIKLADI... AVRUPA'DA GERİLİM!..

Rusya, son yıllar içinde yaptığı en büyük askeri tatbikata başlıyor. Tatbikat, Avrupa Birliği'nin doğu sınırlarında yapılacak.

Zapad-2017 isimli tatbikat, Rusya'nın batısında ve Avrupa Birliği'nin doğusuyla sınır paylaşan Belarus'ta gerçekleşecek.
Tatbikat, Rusya'nın Baltık Denizi kıyısındaki toprağı olan Kaliningrad'ı kapsayacak. Tatbikatın 20 Eylül'e kadar sürmesi bekleniyor.


Moskova, tatbikata 12 bin 700 askerin katılacağını söylüyor ancak NATO tatbikatın daha büyük olmasını bekliyor. Tatbikat, Rusya ve NATO arasında Soğuk Savaş döneminden beri tansiyonun en yüksek olduğu dönemde yapılıyor.

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon geçen hafta BBC'ye yaptığı açıklamada "Bu bizi provoke etmek için, savunmamızı test etmek için hazırlandı, bu nedenle güçlü olmalıyız" dedi.

NATO'ya katılmak isteyen Ukrayna'nın Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko ise Rusya'nın savaşa hazırlandığını öne sürdü. 

Moskova, Ukrayna savaşı nedeniyle Batı ile ilişkilerin gerilmesinden beri bir dizi askeri tatbikat yaptı. Bunların bir kısmına 100 bin askerin katıldığı öne sürülüyor.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanya'dan Türkiye'ye ŞOK! Bahçeli'nin BU SÖZLERİ AKP'yi KARIŞTIRIR... Saadet Partisi'nden AKP'YE ÇARPICI MESAJ!.. ŞOK!.. DARBE POLİSİ VURDU! BU YIL KURBANLIKLAR KAÇ LİRA? ÇAPRAZ SORGUDA ÖZTÜRK KONUŞTU... DAVA ŞAŞTI, AKILLAR KARIŞTI!.. Bakan Kaya GERİ DÖNÜYOR! Dikkat!..Meteoroloji UYARIYOR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HARBİYE ÖĞRENCİSİ KONUŞTU... DAVA KÖKTEN ŞAŞTI!..