AKP Genel Başkanı Mahir Ünal'ın açıklamalarına tepki gösteren MHP eski Milletvekili Atila Kaya, "Başbuğ, Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye çağırmıyordu. Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir!” dedi.

ÜNAL: 'TÜRKEŞ, YAZICIOĞLU... BU DEĞERLERİN BUGÜNKÜ ADI AKP'DİR'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın dün Sivas İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada 'Yeter söz de karar da milletindir' iradesinin o günkü ismiydi. Alparslan Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı ve tabii AK Parti, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun uğruna mücadele ettiği değerlerin de bugünkü adıdır." demişti.

Ünal’ın sözlerine ilk tepki MHP eski Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Atila Kaya’dan geldi. MHP’li Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP’li Ünal’ın sözlerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

“BAŞBUĞ'UN ÇAĞRISININ BUGÜNKÜ ANLAMI AKP'YE DİRENMEKTİR”

“Mahir Ünal ‘AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı’ deme densizliğinde bulunmuş. Oysa Başbuğ, Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, çiğnenen hukuk düzenine, ahlaksız iktisadi yapıya çağırmıyordu. Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir!”

ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, dün partisinin Sivas İl Başkanlığı’nda bir konuşma yapmış ve AKP'nin millet hareketi olduğunu ileri süren Ünal, "Dün Adnan Menderes'in 'Yeter söz de karar da milletindir' iradesinin o günkü ismiydi. Necmettin Erbakan'ın bu milletin iddialarına dair savunmasıydı. Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın büyük vizyonuydu, Alparslan Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı ve tabii AK Parti, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun uğruna mücadele ettiği değerlerin de bugünkü adıdır." diye konuşmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ