Reklamlar
Anasayfa » Haber
26 Nisan 2017 ( 7781 görüntülenme )

ŞOK!.. ATATÜRK FOTOĞRAFINI KALDIRIP BAKIN NE YAPTILAR!..

Bilecik'te üniversite öğrencilerinin kaldığı yurtta Atatürk fotoğrafının kaldırılıp yerine 2'nci Abdülhamid'in fotoğrafının konulmasına öğrenciler tepki gösterdi. 


Yetkililer, yurtta ayrı bir Atatürk köşesi yapıldığı için fotoğrafın kaldırıldığını söyledi.

Hürriyet Mahallesi’ndeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurdunun girişindeki ‘Türk Büyükleri’nin bulunduğu duvarda Atatürk’ün fotoğrafı yerine 34’üncü Osmanlı Padişahı 2’nci Abdülhamit’in fotoğrafının konulması bazı öğrencilerin tepkisiyle karşılandı. 

Öğrenciler, duvarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2’nci Abdülhamid, Mevlana’nın, 2’nci Mahmut, Mehmet Çelebi, 1’nci Beyazıt ve 1’inci Murat’ın fotoğraflarının yer aldığını belirterek, ‘Burada Atatürk’ün de fotoğrafı vardı. Onu kaldırıp yerine 2’nci Abdülhamit’in fotoğrafını koydular’ dedi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bilecik İl Müdürü İsmail Şen, yurda ayrı bir Atatürk Köşesi yapıldığını söyledi. Türk büyüklerinin olduğu yerdeki Atatürk fotoğrafının da yıpranması nedeniyle kaldırıldığını ifade eden Şen şöyle konuştu:

‘Yurttaki görevli arkadaşlar buradaki Türk büyüklerine yönelik bir resim çalışması yapalım diye bize bir teklif getirdiler. Biz de ‘Tamam, bir hazırlık yapın’ dedik. Duvardaki bazı yıpranmıştı. Atatürk fotoğrafının da kenarları yırtılmış ve deforme olmuştu.

Bu nedenle Atatürk fotoğrafı kaldırıldı ve biz yurda Atatürk Köşesi yapalım dedik. Atatürk ile ilgili ayrı bir köşe yaptık. Bizim nazarımızda Atatürk’ün yeri çok daha farklıdır. Yani eğer öyle bir köşe yapılacaksa orada bir tan ziyade ona has bir köşenin olması daha uygundur. Türk büyüklerini bulunduğu yerin düzenlemesi devam ediyor. Orada yıpranmış olan yenisiyle değiştirilecek.’

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! Başbakan Yardımcısı'ndan Flaş Açıklama! DİKKAT!.. TOPBAŞ'TAN İSTANBUL'A KUVVETLİ UYARI!.. KATAR'A ARDI ARDINA ASKERİ YIĞINAK!.. MEMURLARA YENİ SİSTEM GELİYOR!.. Şırnak'ta Çatışma! İşte Kanseri %200 Arttıran Sebepler! FLAŞ!.. CHP'DE İLK GENEL BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Beyni Zinde Tutmanın 10 ETKİLİ YOLU...