Genel
03 Ekim 2019 ( 1667 görüntülenme )

Tepki Var: 'ÇIKARIN ONU'

Kocaeli'nin AKP'li Çayırova Belediyesi'nin ilk kez düzenleyeceği kitap fuarına Atatürk'e düşmanlığı ile bilinen Yavuz Bahadıroğlu da davet edildi. Fuara Atatürk'e düşmanlığı ile bilinen Yavuz Bahadıroğlu'nu da davet edilmesi, tepkilere neden oldu.


'ÇIKARIN ONU'

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İyi Parti Çayırova ilçe başkanı Mehmet Şeref Uzunal, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bulduğu her fırsatta iftira ve hakarette bulunan sözde tarihçi Yavuz Bahadıroğlu’nun Çayırova Belediyesi tarafından Kitap fuarına çağrılmış olması affedilebilir bir davranış olmadığını ifade etti.

PROGRAMDAN ÇIKARILMALI

Mehmet Şeref Uzunal Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye çağrıda bulunarak “Derhal bu yanlıştan dönülmeli. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e her fırsatta hakaret eden sözde tarihçi programdan çıkarılmalı” dedi.

SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Yavuz Bahadıroğlu hakkında “Derin Tarih” isimli televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili kullandığı sözler nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı…

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ