Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2351 görüntülenme )

Atama Bekleyenler Dikkat

Öğretmen kadroları ve dövizle askerlik ne durumda ?
 Dövizle askerliğin 1000 euroya düşürülmesini ve 12 bin 500 yeni öğretmen kadrosu açılmasını öngören tasarı TBMM'ye sevk edildi. Kadro bekleyen öğretmenleri ve askerlik yapacak gurbetçileri ilgilendiren önemli tasarı mecliste...

Hükümet, yurtdışında yaşayanların yararlanabildiği dövizle askerlik hakkının 1,000 euroya düşürülerek kullandırılması ve 12,500 yeni öğretmen kadrosunun ihdas edilmesini düzenleyen tasarıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk etti. Reuters'in haberine göre AK Parti Grup yönetimi tarafından dün akşam TBMM'ye sunulan düzenlemeye göre kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yurt dışında yaşayıp da dövizle askerliğe başvuranlardan 1,000 euro bedel alınacak.

Mevcut kanunda bu rakam 6,000 euro olarak öngörülüyordu.Tasarıya göre er ve erbaşların harçlıkların hesaplanmasındaki göstergenin de yüzde 100 oranında artırılması da sağlanıyor.
Düzenlemeyle ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın kullanımı için 12,500 yeni öğretmen kadrosu da ihdas ediliyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polis Operasyonlarında 22 PKK'lı Terörist Öldürüldü Bilinmeyen Her Şey Gün Yüzüne Çıktı... Operasyonda İkinci Gün Davutoğlu’ndan Flaş Karar ÜNLÜ SES SANATÇISI'NDAN GELEN HABER İYİ DEĞİL... YAVUZ SELİM DEMİRAĞ'DAN KURŞUN GİBİ CEVAP: KAÇMAYIN ALÇAKLAR! Başbuğ'dan Flaş Sözcü Gazetesi Açıklaması! Diyarbakır’da IŞİD’le Çatışma!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!.. Meteorolojide SON DURUM!