Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Eylül 2017 ( 1284 görüntülenme )

ASKERİ KIŞLADA AĞIR VAKA!..

164 asker hastaneye kaldırıldı


Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı ise dün gece 164 askerin zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurduğunu belirtti. 

Dizdarlı, askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, taburcu edildiklerini kaydetti. Olayla ilgili incelemenin sürdüğü açıklandı.

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, bugün sabah saatlerinden itibaren bazı basın yayın organlarının haber sitelerine 90 ile 300 arasında GKK personelinin zehirlenme şikayeti ile hastanelere başvurduğu haberleri üzerine yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"164 ASKER HASTANEYE GETİRİLDİ"

“Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının bazı birliklerinde 11 Eylül tarihinde saat 21.00’dan itibaren bir kısım personel, karın ağrısı ve ishal şikayeti ile hastanelere sevk edilmeye başlanmıştır. 12 Eylül saat 14.30 itibariyle 100 personel (68’i 11Eylül tarihinde-32’si Eylül tarihinde) sevk ile 64 personel ise doğrudan olmak üzere toplam 164 personel karın ağrısı ve ishal şikayeti ile hastanelere başvurmuştur. 

"ŞU AN SAĞLIK DURUMLARI İYİ"

Söz konusu personelin tamamı ayakta tedavi edilerek taburcu edilmiştir. Bahse konu olay, ilk rahatsızlığın ortaya çıktığı andan itibaren Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığınca yakından takip edilmekte olup, şikayetlerin sebebinin belirlenmesine yönelik inceleme hassasiyetle devam ettirilmektedir.”

Kaynak: ODATV

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DİKKAT!.. DİKKAT!.. EGE BÖLGESİNDE KRİTİK DEPREM UYARISI.. BİREYSEL EMEKLİLİK KARARI ÇIKTI Karabaş Otunun Faydaları Saymakla Bitmiyor! Akciğer Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Meteoroloji'den İstanbul için Son Dakika Uyarısı! Ofiste Göz Sağlığını Korumanın 8 Yolu... Mide Kanserinin Belirtileri Nelerdir? TOPBAŞ AÇIKLADI... ŞİMŞEK ÇAKTI... İSTANBULLU ŞAŞTI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rus Bilim İnsanları, Kanseri Uzayda Yendi!