9579 görüntülenme08 Temmuz 2018
Halep’te Suriyeli 55 aşiret ve kabilenin katılımıyla düzenlenen forumda aşiret ve kabilelerin ordu birliklerimize mutlak destekleri vurgulanırken, Suriye’nin egemenliği, toprak bütünlüğü ve içişlerine yönelik herhangi bir müdahaleye karşı tutumlarının altı çizildi.

“TÜRKİYE’YE TAVIR”

“ABD, Fransa ve Türkiye Rejiminin Suriye’ye Müdahalesine Cevap” sloganı altında düzenlenen Aşiret ve Kabileler Forumu bitiminde yayınlanan beyanda; Halep’te bulunan Arap ve Kürt aşiretlerin Suriye ordusu ile aynı safta oldukları vurgulandı.

Beyanda; Türkiye’nin saldırılarına ilaveten başta ABD, Fransa ve daha başka taraflar olmak üzere bu saldırıları destekleyenlere karşı Halepli Arap ve Kürt aşiret ve kabilelerin Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın komutası altında ordu ile aynı safta oldukları vurgulandı.

“ESAD’A DESTEK”

Arap ve Kürt aşiretler ve kabileler beyanlarında vatan topraklarının her karışının edat olarak kullanılan terör örgütleri ve gayrı meşru yabancı güçlerden tamamen kurtarılmasında orduyu desteklediklerini ve ordu ile ayı safta olduklarını ifade etti.

Forumda konuşan Suriyeli Kürt bariz şahsiyetler; Suriye’nin bölünmesi ya da Suriye’nin içişlerine herhangi bir müdahaleye mutlak bir şekilde karşı olduklarını vurguladı.

Kaynak: Halep/ SANA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ