Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2423 görüntülenme )

Artık 400 Vekil Demiyor

“Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitingi
 

Yenikapı'daki "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitinginde Erdoğan ve Davutoğlu'dan birbirinden çarpıcı açıklamalar geldi. Hedef HDP oylarıydı.

Konuşmasında sözü sık sık 1 Kasım seçimlerine getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan HDP’ye eleştiri geldi.  “Sizden bir şey istiyorum. 1 Kasım için tarihi bir karar istiyorum. Haftada bir gün muhtarlarla sohbet ediyorum biliyorsunuz. Doğu’dakilerden 90 tanesi gelmedi. Araştırdım. Tehdit altındayız gelemiyoruz dediler.” diye konuşan Erdoğan, İsim vermeden HDP lideri Demirtaşı eleştirdi. Erdoğan “Beyaz Türklerin destekleriyle ayakta kalmaya çalışıyorlar” ve ” Cici çocuk siz kimi aldatıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.550 MİLLETVEKİLİ İSTİYORUM

Erdoğan konuşmasında beklenmedik bir açıklama yaptı. Erdoğan “Milletimden bir ricam olacak. 1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye hangi partiden olursa olsun 550 tane yerli milli milletvekili göndermenizi istiyorum. Heralde ne demek istediğimi anlıyor sunuz değil mi? Türkiye’nin tek ihtiyacı budur.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları

İstanbul, vatanım İstanbul, canım İstanbul, sevdam İstanbul. Güleni şöyle dursun, ağlayanı bahtiyar İstanbul. Bugün burada milyonlarca nefesiyle teröre karşı tek ses olarak bir araya gelen İstanbul. Sizleri tüm kalbimle selamlıyorum. 78 milyon vatandaşımızı selamlıyorum. İstiklalimiz ve istikbalimiz uğruna az önce de söylendi. Gül bahçesine girercesine toprağa düşen şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Şehitlerimizin yakınlarına gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Terörle mücadelede görev alan tüm güvenlik güçlerimize bölgede zor şartlar altında vazifelerini sürdüren tüm kamu görevlilerimize, milletim adına buradan İstanbul’dan şükranlarımı özellikle sunuyorum.  Terör örgütlerinin baskılarına, tehditlerine, saldırılarına rağmen vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği devletimizin bekası için sabreden bu yönde irade ortaya koyan tüm kardeşlerime Allah sizlerden razı olsun diyorum.

ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

inanıyorum ki bu birliğinizi bozmayacaksınız. Ve bu yolda kararlı bir şekilde inşallah geleceğe yürüyeceğiz. Teröre karşı tepkisini elinde bayrağıyla, çakmak çakmak gözleriyle, gümbür gümbür atan yüreğiyle dudaklarından eksik etmediği duasıyla ve en önemlisi aklıyla, metanetiyle ortaya koyan tüm vatandaşlarıma buradan şükranlarımı iletiyorum.

Ebedi vatanımızı son devletimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimi zaman tüm fesat odaklarına rağmen o etnik fitneyle mezhep fitnesiyle sapkın akımlarla bölmek isteyenlere en güzel cevabı işte burada yenikapı’da bugün sizler veriyorsunuz.

 Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses Mitingi’nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör olaylarını Gezi olaylarına bağladı. Davutoğlu “Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen odaklar Gezi provokasyonlarını başlattı” diyerek bu süreçte PKK’nın geri çekilmeyi bıraktığı söyledi. Meclis’te PKK istemiyoruz sloganları üzerine Davutoğlu, “O zaman 1 Kasım’da çok çalışacaksınız, bunları baraj altına bırakacaksınız. Ve Melis’te yeniden birliğin sembolü olan AK Parti’yi tek başına iktidara getireceksiniz” dedi.


Kur’an-ı Kerim okunarak başlayan mitingde ilk konuşmayı Başbakan Ahmet Davutoğlu yapıyor.

Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

”Aziz İstanbullular aziz milletim hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı bereketi üzerinize olsun. Ne güzel bir ifade milyonlarca nefes… Bir albayrak bahçesi kurmuş olan her bir kardeşimin nefesini nefesimde yüreğini yüreğimde hissediyorum. Bu ne muhteşem bir manzara bu ne güzel buluşma bu ne güzel kardeşlik. Hangi milletin böyle asil bir bayrağı hangi milletin böyle tek bir yürek gibi çarpan kardeşleri var?

”KIYAMETE KADAR KARDEŞLİK DEMEYE HAZIR MISINIZ?”

Burada Mehmetçik’in son nefesi var son emaneti var. Mehmetçik’in son nefesi için kardeşlik nefesini birleştirmeye hazır mısınız? O aziz Mehmetçik’in emanetine sahip çıkmaya hazır mısınız?Kıyamete kadar kardeşik demeye hazır mısınız?”

“ETİ KEMİKTEN AYIRMAK İSTEYEN KAHROLSUN”
Bu milleti bölmek isteyen, eti kemikten ayırmak isteyen herkes kahrolsun, kahrolacak inşallah. Ve söz veriyoruz size onların hak ettiği cezayı vermek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

“AYRIMCILIĞA İZİN VERMEDİK”

İşte biz 13 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğüyle başlayan AKP iktidarları döneminde tek bir şey hedefledik. Yürekleri, gönülleri, nefesleri birleştirmek. Neler yaptık? 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde OHAL vardı kaldırdık. O yıllarda kürtçe şarkı türkü dahi yasaktı, yasakları kaldırdık. Yaylalar, mezralar Anadolu insanına kapatılmıştı. Hepsini açtık. Yaylalarda halaylar türküler söylenmeye başlandı. Kürtçe yayın yapan TRT Şeş’i kurduk. Çünkü bizim inancımızla ırkçılığın her türlüsü ayaklarımızın altındadır. Hiçbir ırkçılığa hiçbir ayrımcılığa izin vermedik.

Diyarbakır’da 2005’te tarihi bir konuşma yaptı. Ret politikalarını, asimilasyon politikalarını yere çalan bir meydan okuma konuşmasıydı o. Biz ne söz verdiysek hepsini yaptık. Yasakların hepsini kaldırdık. Kardeşliği ihdas edecek şekilde her türlü adımı attık ve sonra milli birlik kardeşlik projesi, çözüm süreciyle tek bir şeyi hedefledik. Türkü Kürdü Rumelilisi Mezopotamyalısı Kafkası herkes eşittir

“PKK GEZİ’DEN SONRA ÇEKİLMEYİ BIRAKTI”

Gelin bu silahları terk edin dedik, 2013. Artık silahları gömün dedi. 27 Aralık’taki konuşmayla bunu ilan etti Cumhurbaşkanımız. Ama nevruz mesajına rağmen silahlı gruplar Türkiye’yi terk etmedi. Dış odaklar, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen odaklar Gezi provokasyonlarını başlattı. Çekilmeye başlayan gruplar, bunu bıraktılar. Daha sonra 17-25 Aralık kumpası kuruldu. Hedef açıktı. Milletin birliğini beraberliğini yok etmek. Buna rağmen biz çözüm süreci için gerekli yasal düzenlemeleri yaptık.

7 Haziran seçimlerine geldik. Burada Fetih mitinginde size hitap ettiğimizde, çözüm süreci üzerinden kardeşlik perspektifini de verdik. Ama onlar ne yaptı? 7 Haziran’dan hemen sonra 8-9 Haziran’dan itibaren silahlanma ayaklanma çağrılarını yaptılar. Çetelere harekete geçin dediler. Bunu diyenler onlar değildi, onlar piyon. Bunu diyenler piyonları kullanan bazı dış odaklar.


HUZUR VE DEMOKRASİ OPERASYONU BAŞLATTIK”

7 Haziran seçimlerine geldik. Burada Fetih mitinginde size hitap ettiğimizde, çözüm süreci üzerinden kardeşlik perspektifini de verdik. Ama onlar ne yaptı? 7 haziran’dan hemen sonra 8-9 haziran’dan itibaren silahlanma ayaklanma çağrılarını yaptılar. Çetelere harekete geçin dediler. Bunu diyenler onlar değildi, onlar piyon. Bunu diyenler piyonları kullanan bazı dış odaklar.

Daha 9 Temmuz’da görev bize verildikten hemen sonra ayaklanma çağrısı yaptılar. Eş başkanlar, gerekirse sırtımızı terör örgütüne dayıyoruz dediler. Bunu diyene sesleniyorum, onlar terör örgütüne dayanabilirler, ama biz İstanbul’a milletimize sırtımızı vermişiz. Sonra 20 Temmuz’da DEAŞ Terör örgütü bir başka piyon, 32 vatandaşımızı katletti. Aynı gün PKK Adıyaman’da askerimizi şehit etti. DHKPC denen terör örgütü İstanbul sokaklarında şov yapmaya kalktı. 22 temmuz günü Ceylanpınar’da iki aziz polisimiz uyurken şehit edildiğinde, işte kararımızı verdik. Madem ki bize savaş ilan edilmiştir, hak ettikleri cevabı alacaklar dedik ve 23 temmuz günü huzur ve demokrasi operasyonunu başlattık.

“DEAŞ MEVZİLERİNİ VE KANDİL’İ YERLE BİR ETTİK”

Şimdi bizi suçlayanlar, 22 Temmuz’un sabahında o iki masum polisimiz uyurken şehit eden hainlere cevap vereceğimizi bir kez daha bilsinler. Zannettiler ki Türkiye’de geçici bir hükümet var, yönetim boşluğu var, şimdi darbe vakti dediler harekete geçtiler. 7 Haziran’dan bu yana bu ülkenin birliği için hiçbir yönetim boşluğu olmadan gece gündüz çalıştığımıza şahit misiniz?

Üç ayaklı bir operasyonla, önce DEAŞ mevzilerine karşı, yerle bir ettik. Sonra Ceylanpınar’da polisimizi şehit etme talimatı veren Kandil’i ve çevresindeki bütün kampları yerle bir ettik etmeye de kararlıyız. Buradan söylüyorum, sesleniyorum. Hiç kimse bizim rehavete kapılacağımızı yada milletimizi tehdit eden bu terör odaklarına karşı işi yavaşlatacağımızı düşünmesin. Bu mücadeleyi sonuna kadar silahlar bırakılana kadar sürdürmeye kararlıyız.

“1 KASIM’DA ÇOK ÇALIŞIP AK PARTİ’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA GETİRECEKSİNİZ”

Meclis’te PKK istemiyoruz sloganı üzerine Davutoğlu, “O zaman 1 Kasım’da çok çalışacaksınız, bunları baraj altına bırakacaksınız. Ve Melis’te yeniden birliğin sembolü olan AK Parti’yi tek başına iktidara getireceksiniz.

“1 KASIM’A KADAR HUZUR OPERASYONUNA DEVAM”

Dağlarımız bu çetelerden temizlenene kadar, şehirlerimizin etrafı vatandaşlarımızdan haraç alan zalimlerden teröristlerden temizleninceye kadar bu mücadele gece ve gündüz aralıksız devam edecek. 1 Kasım’a giderken seçim güvenliğini de alacağız, huzur operasyonuna devam edeceğiz.

Bu operasyonunun adını huzur ve demokrasi operasyonu koyduk. Bütün çeteler, bütün yapılanmalar, dağlarımızdaki bütün teröristler temizlenip, ülkenin her yerinde huzur hakim olana kadar bu mücadele sürecek. Şunu da ifade edeyim, hiçbir sivil vatandaşımız, doğulu Güneydoğulu kardeşimiz tereddüt etmesin. Devletine milletine güvensin. Onların en küçük bir zarar görmemesi için, bütün bu operasyonlarda, teröristler dışındaki hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesi için güvenlik birimlerimiz titiz biçimde çalışıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın tek bir tüyü, kılı bile bize emanettir. Tek bir saç tüyüne dahi dünyayı feda ederiz biz. Bütün ülkede terörle mücadeleyi yürütürken vatandaşlarımızın özgürlük alanına saygı gösterilecek.“SİZE ÜÇ MESAJIM VAR…”

Bu çeteler, teröristler hem huzurumuza hem özgürlüğümüze kast etmişlerdi. Şimdi biz seçim güvenliğini de sağlayarak inşallah 1 Kasım’a kadar demokrasiyi yeniden sürekli ve kalıcı kılacağız inşallah.


Size üç mesaj vermek istiyorum.

Bir, kim ne yaparsa yapsın ne olur kardeşliğimizi pekiştirelim. Allah aşkına kimse bir diğer kardeşine sen Türk müsün, Kürt müsün, kuzeyli misin diye sormasın. Allah’ın sormadığı soruyu siz sormayın. Bazı çeteler teröristler, doğuda Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimize zulüm ederken, siz batıda gördüğünüz kürt kardeşinizi potansiyel suçlu gibi görmeyin. Bağrınıza basın. Türk Kürt kardeştir deyin. Kürt kardeşlerim hiçbir yerde kendilerini ayrımcılığa tabi olmayacağını bilsinler.

Mübarek kurban bayramı yaklaşıyor. Nefislerimizi kurban edelim, ama kardeşliğimi kurban etmeyelim. Herkes bir komşusuna selamla mukabelede bulunsun. Doğulu batılıya, sünni aleviye, bayramda bir başka güzel baksın. Gözlerinizi gözlerinizin içine koyun ve deyin ki bizi rabbimiz kardeş kılmış, kim ayırabilir?

İkinci mesajımız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti her bir vatandaşına eşit bakar ve onları korumak için ne gerekiyorsa elinden geleni yapar ve buna muktedirdir. Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenler bilsinler, biz nefes alıp verirken Türkiye’nin bir santimetrekaresini bile böldürtmeyiz ayırtmayız. Her türlü oyunu bozarız.

Üçüncü mesajımız, demokrasiyi özgürlüğü mutlak yaşatacağız. Herkes tercihini yapacak. Kimse doğuda güneydoğuda olduğu gibi baskıyla seçime gitmeyecek. Her kardeşimizin oy vermek için sandıklara gidip milli iradeyi tecelli edecek şekilde hakim kılmasını istiyoruz. İşte gün bugündür. Ayağa kalkmaya var mısınız?

Allah kardeşliğimizi hakim, devletimizi muktedir, hür ve özgür kılsın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ