13898 görüntülenme14 Temmuz 2018
YIL 2013…

Fetullah Gülen’e yaptığı ziyaretle ilgili “Fethullah Gülen ile görüştünüz, kamuoyu merak ediyor, neden görüştünüz ve ne görüştünüz?” sorusuna Arınç, “Doğrusu Amerika ziyaretinden çok bunun merak edilmesine bir taraftan memnun oluyorum, bir taraftan da şaşırıyorum” yanıtını verdi.

"FEVKALADE İYİ BİR GÖRÜŞME"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Amerika ziyareti sırasında yaptığı Fetullah Gülen ziyaretiyle ilgili “Fevkalade iyi bir görüşme oldu. Bize çok büyük iltifatlarda bulundu. Dostane karşıladı, geçmiş dostluğumuzun hiç eksilmediğini, belki arttığını gördük, hükümetimizle, Sayın Başbakanımızla ilgili düşünceleri de müspet. ” dedi.

Arınç, Başbakan Erdoğan ve bazı bakanlarla ABD’ye ziyarette bulunduklarını belirterek, şöyle devam etti:

” ERDOĞAN DA MEMNUN OLDU”


“Sayın Başbakanımıza da gitmeden önce konuyu açtım, ’fırsat bulursam böyle bir ziyaret yapmak istiyorum. İzin verir misiniz, uygun görür müsünüz?’ dedim. Çok memnun oldu. Hatta ’keşke bizim için de mümkün olsa, biz de görüşebilsek’ dedi. Ama programları çok yoğundu. Bu programlardan fırsat bulup da böyle bir mesafeli ziyaret olabilir miydi?”

“ERDOĞAN’IN SELAM VE SEVGİLERİNİ GÖTÜRDÜM”

“ O, pek ihtimal vermedi. Ama ’selamlarımızı, sevgilerimizi götürürsünüz. Özellikle birinci gün boş olacak. Mümkünse 15’inde bu ziyareti yapabilirsiniz’ demişti. Biz 15’inde oradaydık eşimle birlikte. Bizi aldılar dostlarımız, arkadaşlarımız, Hoca Efendi’yi bulunduğu yerde ziyarete götürdüler.”

Gülen’i 1975 yılından beri tanıdığını dile getiren Arınç, “O günden beri kendisine çok büyük bir saygım ve sevgim var” diye konuştu.

Kaynak: milliyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ