umhurhurbaşkanlığı tarafından yeni oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), ilk aldığı kararda aldıkları maaşı 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarmıştı. Bir TV kanalında bu olayın sorulması üzerine bunu gündeme getirenlere "edepsizler" diyen Arınç, eleştirilerin odağı haline gelince Twitter'dan açıklama yaptı.

‘YETKİ ERDOĞAN’IN’

Arınç'ın olayın montaj olarak nitelemesi dikkat çekti. YİK üyelerinin maaşlarına zam yapma yetkisinin bulunmadığını belirten Arınç, yetkinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da olduğunu söyledi. Arınç, yeni parti iddialarına da değinerek, "AK Parti'yi ve onun liderini savunan Bülent Arınç’ı yıpratmak istiyorlar" ifadesini kulandı. Arınç'ın açıklaması şöyle:

"YALAN, İFTİRA, MONTAJ..."

Habertürk’te Sn. Kübra Par ile geçmişte yaptığım bazı programlardaki sözlerimin günler sonra kasıtlı montajlarla çarpıtıldığını üzülerek izledim. Kasıtlı olarak programdan günler sonra dolaşıma sokulan bu montaj eseri video, bu polemikten çıkar sağlamaya çalışan kişi veya kişilerin ürünüdür. Montajlı olarak dolaşıma sokulan bu video ile oluşturulmaya çalışılan algı ise Cumhurbaşkanımızın yanında olmamı “insanî ve islâmî görev” olarak gösterme çabasıdır.

"ZAMMI BEN YAPMADIM'“Toplantı sonrasında tarafıma yapılan bilgilendirme ile toplantıda YİK’in çalışma usul ve esaslarının istişare edildiği öğrendim. Yapılan toplantıda YİK üyelerinin maaş konusunun gündeme gelmediğini ve üyelerin kendi maaşlarını belirleme gibi bir tasarrufları olmadığını belirtmek isterim. Bu konuda tek yetkili makam Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisidir.”

‘ODAMIZ KORUMAMAZI VE EMEKLŞİ MAAŞI’

“Montajlanmamış bu videoda da belirttiğim üzere bizlere devlet tarafından gerekli imkanlar sağlanmaktadır. TBMM’de bir odamız, sekretarya ve koruma ihtiyacımızı sağlayan personelimiz ve bir de emekli maaşımız mevcut.”

‘BENİMLEPARA KONUSU YAN YANA GELMEZ’

“Bu ithamların sadece şahsıma yöneltilmiş olmasının tek sebebi, şahsımı itibarsızlaştırmak ve yıpratmaktır. Bülent Arınç ile para konusu hiçbir zaman yan yana gelmemiştir. İkincisi AK Parti’den ayrılarak yeni parti kurma iddialarının konuşulduğu bu ortamda AK Partiyi ve onun liderini savunan Bülent Arınç’ı yıpratmak istiyorlar. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Bülent Arınç Twitter/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ