AKP eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak atandı. Tayyar daha önce Arınç hakkında işlem yapılması için savcıları göreve çağırmıştı.

MEDYA SORUMLUSU
Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın, Şamil Tayyar'ın başkan yardımcısı olarak atanmasına ilişkin yazısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Gazeteci kökenli Şamil Tayyar, AKP'den 24, 25, ve 26'ncı dönem Gaziantep Milletvekilliği yaptı.

ÜNAL’DAN PAYLAŞIM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Orhan Miroğlu, Hüseyin Yayman, Markar Eseyan, Mustafa Canbey, Hatice Kübra Öztürk, Emre Cemil Ayvalı, Büşra Paker'den oluşan Tanıtım Ve Medya ekibimize Şamil Tayyar da katıldı. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

ARINÇ HAKKINDA İŞLEM YAPILMASI İÇİN SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMIŞTI
Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın KHK’liler ile ilgili yaptığı açıklamaların ‘artık yargının konusu olduğunu’ söyleMİŞTİ. Tayyar, “Evime temizliğe gelen ihraç edilmiş daire başkanı kadını görünce yerin dibine geçiyorum” diyen Bülent Arınç’a sosyal medyada tepki göstermiş ve ‘Arınç… FETÖ’yü aklama çabası, artık parti içi sorun değil yargının konusudur. Savcıları göreve çağırıyorum.” demişti.

TAYYAR DAHA ÖNCE ERDOĞAN VE AKP’Yİ ELEŞTİRMİŞTİ: ‘GİDEN HAİN HELEN YURTSEVER’
AKP'li eski vekil Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından belediye başkanı transferine tepki göstererek "Vekil/Başkan transferi, eski Türkiye hastalığıdır." Demiş ve "İçeriden bir küçük itiraz olarak kenarda kalsın. Vekil/Başkan transferi, eski Türkiye hastalığıdır. Özel ve istisnai durumlar hariç, geçmişte kimse hayrını görmedi, bugün de görmez. Hele, gidene ‘hain’ derken, gelene ‘yurtsever’ muamelesi yapmak.” transferleri eleştirmişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ