AKP'nin kurucu isimlerinden Bülent Arınç'ın FETÖ ile ilgili itiraflarına Şamil Tayyar'ın ardından bir diğer AKP'li Mehmet Metiner'den de tepki geldi.

ÖNCE TAYYAR SONRA METİNER


Bülent Arınç'ın, geçmiş yıllarda AKP ile FETÖ arasındaki ilişkiye yönelik itirafları ve KHK'lılarla ilgili sözleri iktidar partisinde büyük tepkilere neden olmuştu. AKP eski Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Arınç’ın KHK'lılarla ilgili sözleriyle FETÖ’yü aklamaya çalıştığını savunarak savcıları işlem yapmaya davet etmişti.

‘O GECE NEREDEYDİN’

Bülent Arınç'a bir tepki de AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner'den geldiMetiner, Arınç'a 4 dikkat çeken soru yöneltti. Mehmet Metiner'in yönelttiği sorular şöyle:
1- Yüce Divan oylamasında evet mi dedin hayır mı?
2- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda evet mi dedin hayır mı?
3- 31 Mart mahalli seçiminde Ankara’da oyunu AK Parti’ye mi verdin CHP’ye mi?
4- 15 Temmuz gecesi nerdeydin, ne yaptın?

‘ARINÇ’TAN BİR AÇIKLAMA DAHA
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, KHK ile işten çıkarılanlara ilişkin yaptığı ve tartışmalara neden olan sözlerine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

‘FETÖ’YE YAKIN OLANLAR DIŞARIDA’

Yaptığı yazılı açıklamayı Twitter hesabı üzerinden paylaşan Arınç, "Zira bir zamanlar FETÖ’nün en yakınında olan, övgüler yağdıran, yazılar yazan, fotoğraflar çektiren insanların rahatça dışarıda dolaştığı ama küçük bir iltisakı nedeniyle hayatları kararan insanların varlığı, üstü örtülemez bir çelişkidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ