İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un, öğrencilerin yoksulluk nedeniyle yaşadığı sorunlara çözüm üretilmesi için verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

SİBEL ÜNLÜ BİZE İBRET OLSUN DEDİ
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, üniversite öğrencilerinin yoksulluk nedeniyle yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne araştırma önergesi verdi. Koncuk’un verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin ret oylarıyla kabul edilmedi.İYİ Partili Koncuk, verdiği araştırma önergesinde maddi sorunları nedeniyle 20 yaşında intihar eden Sibel Ünli’yi hatırlattı.

ÖĞRENCİLERİN SORUNLARI ARAŞTIRALIM, DEDİ AKP MHP RET

İsmail Koncuk verdiği araştırma önergesinde, “Üniversite öğrencilerinin içinde bulunduğu yoksulluk ve yoksunluk hali ekonomik bir sorun. Sorun ekonomikse kaynağını da ekonomide aramak gerekiyor. Üniversitelere yapılacak kaynak aktarımı üniversitelerin geliştirme vakıflarının işleyişi ve alınan bağışlar nerelere aktarılıyor?” ifadelerini kullandı.

SİBEL ÜNLİ
Yaşamına son veren Sibel Ünli, 9 Ekim tarihli tweetinde “Gidecek yerim yok, yaşanmaya değer bir hayatım da" paylaşımını yaptı. Sibel Ünli, soru sorma platformu “Curious Cat” de kendisine “Eline 20 bin lira geçse ilk ne yaparsın?” sorusuna ise "kibele1903" mahlasıyla “KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) borcumu öderim” cevabını vermiş. Aynı platforma 12 gün önce neden hastaneye yattığını soran bir takipçisini ise “Majör Depresyon” diyerek yanıtlamış.

Ünli, 7 Kasım'da yaptığı paylaşımda da "Bir liraya karnımı doyurabilir miyim enter. Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var" demiş, yeni yıl dileğine ise 'iş bulmak' yazmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ