Genel
22 Kasım 2019 ( 5065 görüntülenme )

Arap ARAPLIĞINI YAPTI!..

2018 yılında Türk dizilerinin yayından kaldıran Suudi Arabistan, MBC kanalında Osmanlı karşıtı yeni bir dizi yayınlamaya başladı. Yapımcısının "Osmanlı yönetiminin arkasındaki vahşet dolu tarihi ifşa edeceğini" dediği dizi, Mısır’da Memlükler’in son günlerini anlatıyor.

BÜTÇESİ 40 MİLYON DOLAR
Dizide ayrıca 16’ncı yüzyılda Osmanlı Devleti’nin kontrolüne geçişini anlatıyor. İlk kez 17 Kasım'da yayınlanmaya başlayan dizinin bütçesiyse 40 milyon dolar...

DİZİNİN ADI: ATEŞ KRALLIKLARI


Yapımcısının "Osmanlı yönetiminin arkasındaki vahşet dolu tarihi ifşa edeceğini" söylediği yeni bir Arapça dizi, Arap basınında tartışmalara yol açtı. "Ateş Krallıkları" adlı dizi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli ve Suudi Arabistan'ın sahibi olduğu MBC TV'de yayımlanıyor.

OSMANLI KARŞITI DİZİ

Dizinin ilk bölümü 17 Kasım'da yayınlandı. Tarihi, Osmanlı karşıtı bir perspektiften ele alan dizinin sloganı ise "Bir imparatorluk kanlı bir hukukla yönetiliyor. Bu onların laneti oldu".

BAE merkezli haber sitesi Al-Ayn'a konuşan dizinin yazarı Mısırlı Muhammed Süleyman, "Tarihsel anlamda hiçbir hata içermeyen bir hikaye yazmaya çalıştıklarını" söyledi ve Osmanlı döneminin "tarihsel katliamlarla dolu olduğunu" savundu.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ