Politika
24 Mayıs 2019 ( 7372 görüntülenme )

Akan su durdu!.. SEÇİMDE AYNI KURULLAR GERİ GELİYOR!..

YSK, sandık kurullarında kamu görevlisi olmayanların görevlendirilmesini gerekçe göstererek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmişti. CHP, 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık kurullarında yine kamu görevlisi olmayanların görevlendirildiğini tespit etti. CHP, Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin sandık kurullarındaki görevlerinden alınmasını talep etti.

YILDIRIM: 'BU NORMAL BİR ŞEY'

AKP'nin İBB Adayı Binali Yıldırım, CHP'nin gerçekleştirdiği "memur olmayan üyelere sandıkta görev verildi" itirazına yanıt verdi.Seçim çalışmalarını sürdüren AKP İBB Adayı Binali Yıldırım, Karaköy'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP'nin bugün gerçekleştirdiği sandık görevlileriyle ilgili itiraza yanıt veren Yıldırım: "Bu normal bir şey" dedi.


‘SANDIK KURULLARINA YİNE MEMUR OLMAYAN GÖREVLİLER GELİYOR


"Binali Yıldırım, CHP'nin, sandık kurullarında memur olmayan üyelere yine görev verildiğine yönelik iddialarıyla ilgili bir soru üzerine, "İtiraz etsinler, değiştirsinler. Listeler önceden verilmiyordu, artık veriliyor. Önceden yanlış yaptıkları için şimdi seçim kurulu karar aldı; partilere veriyor. Partiler de uymayanları değiştirtiyor. Bu normal bir şey. Yine kamu görevlisi olmayan kişilerin olması durumunda seçim tekrarı olur mu? Ne alakası var. Bunu değiştirmek için zaman var. İtiraz edecekler. Kamu görevlisi, ihtiyacın 7 katı var İstanbul'da." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ