Reklamlar
Anasayfa » Haber
11 Aralık 2016 ( 39631 görüntülenme )

ANKET İPTAL! AKP Tünelin Adını Koydu!

Avrasya Tüneli’nin ismi belli oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal 7’de katıldığı bir programda, Avrasta Tüneli için açılan isim anketi hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Arslan isim anketinin amacından saptığını belirterek anketin iptal edildiğini söyleyerek tünelin adının, ‘Avrasya’ olacağını ifade etti.

İstanbul’da iki kıtayı boğazın altından birleştiren Avrasya Tüneli, 20 Aralık’ta hizmete girecek.

GEÇİŞ ÜCRETİ

Öte yandan Bakan Arslan; “21 Aralık’tan geçerli olmak üzere biz resmi ücreti değil, bir ücret belirleyeceğiz. 31 Aralık’a kadar o ücretle geçilecek. 11 günde toplayacağımız parayı da sosyal sorumluluk projesini aktaracağız. Ücretsiz yapmayacağız” ifadesini kullandı. 

Tünelden geçiş ücreti bu ayın sonunda netlik kazanacak(Sözcü).

ADI ATATÜRK TÜNELİ OLACAKTI AMA

Avrasya tüneli ya da İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi, temeli 26 Şubat 2011 tarihinde atılan Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından Kazlıçeşme-Göztepe güzergahında bir karayolu tüneli ve bağlantı yolları ile birbirine bağlayan tünel.

Tünelin adı tartışmaya yolaçmış ve adının ATATÜRK olması yönünde büyük bir kampanya başlatılmıştı ama şimdi anket iptal edildi ve AKP tünelin adını koydu: Avrasya!

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

JAPONYA'DAN KRİTİK AÇIKLAMA! Çadır Kentte Yangın! TÜRK ORDUSUNDA FETÖ ŞOKU!.. 50 ASKERE GÖZALTI... Mersin'de Büyük Yangın! Başbakan Binali'ye ŞOK ÖZEL KALEM! Flaş! Bakınız Suya Zam Kararı Nasıl Alındı! OF'lu İsmail'in Cenaze Töreninde İlginç İsimler! TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI'ndan ADALET MİTİNGİ AÇIKLAMASI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. YABANCILARA KONUT SATIŞINDA AKIL ALMAZ KARAR!..