Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan Özdağ hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 5 kişi oldukları öğrenilen saldırganlar ise olay yerinden kaçtı. Ankara Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bu saldırıya tepki gösterdi.

‘SİLAHLI SOPALI SALDIRI’
Sözcü’ye konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, “Selçuk Özdağ cuma namazına gitmek üzere evinden çıkıyor. Kapının önünde beş kişinin saldırısına uğruyor. İki saldırgan Özdağ’ın koruması ve şoförünü silahla etkisiz hale getiriyor. Üç kişi ise sopalarla dakikalarca şiddet uyguluyor. Saldırganlar olay yerinden hızla uzaklaşıyor” dedi.

ANKARA VALİLİĞİ ‘ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR’
Ankara Valiliği, silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a ilişkin açıklama yaptı. Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle: "26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan YARDIMCISI Sn Selçuk Özdağ, ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğramış olup, hastanede tedavi altına alınmıştır. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir."

DAVUTOĞLU ‘BU BİR TERÖR SALDIRISIDIR’
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘’BU BİR SİYASİ TERÖR’
Son derece elim bir hadiseden haberdar olduk. Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ'a evinden çıktığı esnada planlı ve silahlı bir saldırı söz konusu oldu. Olayın detaylarını araştırıyoruz. Ancak hiç şüphe götürmeyen husus şudur ki, bir siyasinin evinin önünde silahlı birkaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa, bunu hiçbir izahı olmaz. Açık bir terör saldırısıdır. Bugün eğer terör Ankara'nın caddelerine inmişse be Türkiye'nin en tanınmış siyasilerinden birine milletin ve ülkenin birliği için her türlü çabayı sarf etmiş bir siyasiye saldırı olmuşsa biz bunun adına siyasi terör deriz ve gerekenin yapılmasını herkesten bekleriz.”

KORKAKLAR ALÇAKLAR
Olayla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, “Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir” ifadelerini kullandı.

BABACAN ‘FAİLLERİ YAKALAYIN’
Selçuk Özdağ’ı hedef alan saldırıyı sert şekilde eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şu ifadeleri kullandı: “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyaseti hedef alan bu saldırının failleri bir an önce yakalanmalı, olay yargı tarafından tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ