Ankara Tabip Odası’nın yayınladığı rapora göre Başkent'te 121 sağlıkçı korona virüse yakalandı, biri hayatını kaybetti.

DOKTOR HEMŞİRE TEKNİSYEN…
Ankara Tabip Odası’nın (ATO) yayınladığı rapora göre Başkent'te 121 sağlıkçı korona virüse yakalandı, biri hayatını kaybetti. Virüse yakalananların 13’ü öğretim görevlisi. Korona virüse yakalanan sağlıkçılardan 22’si aile hekimi, 28’i uzman hekim, 13’ü öğretim görevlisi, 20’si asistan, biri iş yeri hekimi, 4’ü diş hekimi, 14’ü hemşire, 9’u acil tıp teknisyeni, 6’sı idari görevli, 3’ü tıbbi sekreter ve biri de temizlik işçisi. 

BAKAN ‘1.061.635 SAĞLIK ÇALIŞANI VAR’
Sağlık Bakanı Koca, önceki gün yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin şu an itibarıyla toplam sağlık personeli sayısı 1 milyon 61 bin 635’dir. Bunun 165 bin 363’ü doktordur, 204 bin 969’u hemşiredir. Bir bu kadar da diğer sağlık personelimiz ve destek personelimiz var. Bu, sizler için gece gündüz görev başında olan bir sağlık ordusudur, bu orduya güvenin” dedi.

‘SAĞLIK ORDUSUNA GÜVENİN’
Türkiye’nin uzun yıllardır sağlığı öncelikli hizmet alanı gördüğünün altını çizen Bakan Koca, sağlık hizmetlerinde bu denli hızlı bir iyileşmenin örneğinin bulunmadığına dikkati çekti. Türkiye’nin yoğun bakım kapasitesinde Avrupa’nın en avantajlı ülkesi olduğunu vurgulayan Koca, “Ülkemizin sağlık altyapısına güvenin” ifadesini kullandı. Koca, Türkiye’nin salgınla mücadelede en baştan beri hiçbir kafa karışıklığı yaşamadığını belirterek, şöyle devam etti:

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ KARARLI’
“Ülkemiz, virüsün dünya kamuoyuna duyurulduğu 31 Aralık 2019’dan itibaren bu tehdidi, sözün bilime ve bilim insanlarına bırakılacağı bir sağlık sorunu olarak ele almıştır. Bir halk sağlığı tehdidini, diğer tüm konulardan ayıran stratejiye güvenin. Sağlık ordumuzun hastalığı yenme konusundaki kararlılığına güvenin.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ