CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'tan AKP'li Mehmet Özhaseki'yle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Yavaş, ""Allah kimseye kendi videosunu yasaklatmayı nasip etmesin. Kendi konuştuğu videoyu kendisi yasaklattı" dedi.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında, Öz Ankara Toptancılar Sitesi, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Derneği’ne (GİMAT) ziyarette bulundu. 

Ziyarette Yavaş’a Yenimahalle Belediye Başkanı Adayı Fethi Yaşar ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu da eşlik etti. Ziyarette Yavaş, esnafı ziyaret ederek destek istedi.

KENDİ VİDEOSUNU YASAKLATAN BİR ZAT BU

Özhaseki'nin "Karşı tarafın ittifakında gariplik var" sözlerine de göndermede bulunan Yavaş, "Allah kimseye kendi videosunu yasaklatmayı nasip etmesin. Kendi konuştuğu videoyu kendisi yasaklattı" dedi. AKP'li Özhaseki, PKK’lılara "gerilla" dediği video hakkında Ekşisözlük’te açılan başlığı mahkeme kararıyla engelletmişti.

“YARIN ‘ÇEKİL’ DERLERSE NE YAPACAK?”

Ziyaret sırasında esnafın Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek ile ilgili soru sorması üzerine Yavaş, “Görevden alınmış belediye başkanına söyleyecek bir şeyimiz kalmadı. Biliyorsunuz o da bir seçmen, o yüzden onun da oyuna talibiz, onu her zaman söylüyoruz. Zaman zaman bizimle ilgili sorular da soruluyor, ‘yarın bir gün görevden alırlarsa ne yapacaksınız?’ Şimdi görevden alınmışlar var. Bunu Özhaseki'ye sormak lazım. Emirle gelmiş, yarın ‘çekil’ derlerse ne yapacak?” dedi.


“ALLAH KİMSEYİ KENDİ VİDEOSUNU YASAKLATMAYI NASİP ETMESİN”

Rakibi AKP’li Mehmet Özhaseki’nin, “Karşı tarafın ittifakında gariplik var” sözlerinin hatırlatılması üzerine Mansur Yavaş, “Allah kimseye kendi videosunu yasaklatmayı nasip etmesin. Kendi konuştuğu videoyu kendisi yasaklattı” dedi.

Yavaş, Özhaseki’nin, “Düşünsenize evinize su sayacını okumaya bir militan geliyor” sözüne ilişkin ise, “Kötü söz sahibine aittir. En güzel örneğimiz Fethi başkanım. Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesini AK Parti’den almıştır ve şimdiye kadar böyle bir olay olmadı. Kirli siyasetten vazgeçmesini tekrar söylüyorum. Hep eline, kendisine bulaşıyor. Kötü söz sahibine aittir, benden böyle sözler duyamayacaksınız” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ