İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimde adı Ankara adaylığı için geçen Mansur Yavaş konusunda açıklamalarda bulundu.

Akşener, "Mansur Bey'in aday olmasını çok isterim" dedi ve Mansur Yavaş'ın adaylığıyla ilgili soruyu yanıtlayan Yavaş, şunları söyledi:

‘ANKARA ADAYIMIZ OLMASINI ÇOK İSTERİM’

"Mansur Bey ile ilgili kişisel olarak yaptığım bir görüşme yok. Mansur bey bizim değer verdiğimiz arkadaşımız. Kendisiyle elbette önce bir netleşmesi lazım.Mansur Bey'in nasıl bir davranış içerisinde olacağına yönelik bir bilgim yok. Henüz nasıl yol ve yöntem izleneceği konusunda partimizin bir kararı yok seçimle ilgili. Ama kendisini değerli buluyorum. İYİ Parti'nin Ankara adaylığını tercih etmesini çok isterim."
MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

Mansur Yavaş, 1955 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’nda gördü. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak öğrenimine devam etti.

1983 yılında fakülteden mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı’nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyesi, 1994 yılında MHP’den Beypazarı Belediye Başkan adayı oldu fakat seçilemedi.

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANI

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ