36526 görüntülenme04 Kasım 2018
Kayserispor taraftarı, Süper Lig’in 11’inci haftası kapsamında oynanacak Ankaragücü-Kayserispor maçı için Ankara’ya gitti. 

Otobüsler ile başkente ulaşan taraftarlar ayaklarının tozu ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e gitti. Kayserispor taraftarları, Anıtkabir’in önünde önce ‘Andımız’ı okudu sonra ise ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganı attı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK BEĞENİ

Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Temel, Anıtkabir’de yüzlerce taraftar ile çektirdiği fotoğrafı “Büyük Kayserispor taraftarımız ile Ata´nın huzurunda” notu ile sosyal medyadan paylaştı.

Kayserispor taraftarlarının Anıtkabir´de `Andımız´ı okuduğu görüntüler de sosyal medyadan çok sayıda paylaşım ve beğeni aldı.

Barolar Birliğinden uyarı!.. 'VAZGEÇİN'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu'nun düzenlediği 'Meslekte Vefa' etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Feyzioğlu, Andımız tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Andımız tartışmalarını yapanların yurt dışında eğitim gördüklerini iddia eden Feyzioğlu;

'BU ÜLKEDE TEK MİLLET VAR, O DA TÜRK MİLLETİ'

"Eğitimini özel burslarla, özel yerlerde yurt dışında alan bir takım sosyolog ve bilim insanları Türkiye'yi nasıl ayrıştırırız diye düşünerek, açılım sürecinde andımızın da kaldırılmasını gündeme getirdiler. Bütün ırkları millet çatısında birleştirecek tabire ihtiyaç var. O da Türk milleti.Türkiye'de tek bir millet vardır o da Türk milletidir".

'ANDIMIZA KARŞI ÇIKMAK DOĞRU DEĞİL'

" Andımıza karşı çıkmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Andımız kararı ne bir zafer ne de hezimettir. Ama, kamu yararını gözeten bir karar olduğunu hepimiz göreceğiz. Çünkü andımızın kaldırılmasına ilişkin idari işlemin, Türk milletinin bağını zayıflattığı için kamu yararından yoksun olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

'AYRIŞTIRMA SİYASETİ'

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Andımız tartışmalarına ilişkin, "Eğitimini özel burslarla, özel yerlerde yurt dışında alanlar, Türkiye'yi nasıl ayrıştırırız diye düşünerek, açılım sürecinde Andımızın da kaldırılmasını gündeme getirdiler"dedi.

Feyzioğlu, "Andımıza karşı çıkmak yerine sahiplenmek gerekir. Andımızla ilgili Doğu ve Güney Doğu'da yaşayan vatandaşlarımızın ya da farklı etnik yapıdaki vatandaşlarımızın andımızla ilgili sıkıntısı yoktu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ