19042 görüntülenme24 Mart 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yine Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ı hedef alan açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın Yavaş'a ilişkin açıklaması şöyle:

‘ANKET YAPTIRIYORUZ AMA MEYDANLARA BAKIYORUZ’

"Anket çalışması yaptırmıyoruz dersek doğru olmaz. Ancak ben vatandaşımızın nabzını anketlerin önünde tutuyorum. Karşılıklı vatandaşlarımızla elektrik alıp verme olayı çok farklı. Aldığım cevaplarla oyun nabzını koklayabiliyorum. Bazı kamuoyu araştırmaları yönlendirmeyle, sosyal paylaşımlarda vs. yapılanlar çok farklı olduğu görülüyor. 

Onlara takılıp kalırsak seçim çalışması yürütemezsiniz. 1 Milyon 600 bin insan meydanlara geliyorsa Cumhur ittifakını seviyor takdir ediyor ki geliyor. Adaylarımızı belirlemede yanlışları bir kenara koyduk. Bu yanlışları minimize edip onları giderip bu seçime giriyoruz."

‘MANSUR YAVAŞ’IN KAPASİTESİ YETERLİ DEĞİL’

"Mansur Yavaş, belediye başkanlığını Ankara gibi büyükşehirde yapacak kapasitede değil. Mehmet Bey dürüsttür, dim diktir. Yasal olarak duruma baktığınız zaman seçimden sonra gereken karar kovalanacaktır. Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda. 

Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı. Böyle bir insanın Ankara gibi bir yere belediye başkan adayı olmamalıydı. Senedi sahte çıkan adamı aday yaptı. Bunun hesabını Bay Kemal veremez." diyerek hakkında hiçbir yargı hükmü olmayan Mansur Yavaş aleyhine konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ