Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Temmuz 2017 ( 861 görüntülenme )

DİKKAT!.. ALMANYA'YA İLE İKİNCİ KRİZ KAPIDA!..

Almanya ile Türkiye arasında büyük krize sebep olan İncirlik Üssü'nün ardından Ankara'nın Alman vekillerin Konya'daki askerleri ziyaretine izin verilmediği açıklandı.

Haber ajansı Reuters’ın son dakika olarak geçtiği habere göre, Alman vekillere Konya’daki NATO Üssü’ne giriş izni verilmedi. Almanya’nın saygın dergilerinden Der Spiegel de iddiayı doğruladı.


Son dönemde gerilen Ankara-Berlin ilişkisinde yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda İncirlik Üssü’ndeki Alman askerleri ziyaret etmek isteyen Alman vekillerin ziyaretine izin verilmemesinin ardından gerilen ilişkiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleşen G20 Zirvesi sırasında ülkede yaşayan Türklerle görüşmesinin “uygun olmayacağını açıklamış” ve ilişkiler tekrar gerilmişti.

Bu gelişmelerin ardından İncirlik Üssü’nden tahliye edilen Alman askerleri Ürdün’e taşınırken, bugün sıcak bir gelişme daha yaşandı. Spiegel dergisi 17 Temmuz’da planlanan ziyarete izin verilmediğini yazarken, bu kararı almanın sebebi olarak Almanya-Türkiye arasındaki ilişkinin gerginliğinin gösterildiği kaydedildi. 

Berlin’in Brüksel’de NATO’ya Türkiye’yi şikayet ettiğini yazan Spiegel, kaynaklardan aldığı bilgilere dayandırarak bu ziyaretin Temmuz en geç Eylül ayında gerçekleşeceğini yazdı.
Detaylar geliyor…

kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kobani Sınırında Olaylar Çıktı! Barzani'den Çözüm Süreci Açıklaması! İşte Diyarbakır’daki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin İsimleri Akşener'e İNANILMAZ MÜDAHALE! MHP'DEN AKP'YE DESTEK! İngilizler Putin'i Çıldırttılar! Dikkat! Türkiye'nin İç Güvenliği Tehlikede! Savunmadaki Polis ve Jandarma Beklenen Saldırıya Uğradı: NAZİMİYE'DE ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Salih Müslim Hakkında İLGİNÇ KARAR!