Başkentte 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Ankara’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri, il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre, Ankara’da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

AKP KESİN ADAYLARI:

Ankara Büyükşehir: Mehmet Özhaseki/ Akyurt: Hilal Ayık/ Altındağ: Asım Balcı/ Ayaş: Burhan Demirbaş/ Bala: Ahmet Buran/ Beypazarı: Tuncer Kaplan/ Çamlıdere: Hazım Caner Can/ Çankaya: Amber Türkmen/ Çubuk: Baki Demirbaş/ Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi/Evren: Hüsamettin Ünsal/ Güdül: Muzaffer Yalçın/ Haymana: Özdemir Turgut/ Kahramankazan: Serhat Oğuz/ Kalecik: Duhan Kalkan/ Keçiören: Turgut Altınok/ Kızılcahamam: Süleyman Acar/ Mamak: Murat Köse/ Nallıhan: İsmail Öntaş/ Pursaklar: Ayhan Yılmaz/ Sincan: Murat Ercan/ Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik/ Yenimahalle: Veysel Tiryaki.

MHP KESİN ADAYLARI:
Etimesgut: Enver Demirel/ Gölbaşı: Ramazan Şimşek/ Polatlı: Mürsel Yıldızkaya.

CHP KESİN ADAYLARI:

Ankara Büyükşehir: Mansur Yavaş/ Çankaya: Alper Taşdelen/ Yenimahalle: Fethi Yaşar/ Mamak: Adnan Demirci/ Etimesgut: Celal Çelik/ Ayaş: Ali Başkaraağaç/ Elmadağ: Adem Barış Aşkın/ Güdül: Sevilay Akyüz/ Haymana: Hacı Aysu/ Kalecik: Hamza Alper Gümüş/ Polatlı: Sami Çay/

SAADET PARTİSİ KESİN ADAYLARI:

Ankara Büyükşehir: Mesut Doğan/ Akyurt: Yasin Çiftçi/ Altındağ: Cemal Sertkaya/ Ayaş: Cengiz Zeyrek/ Bala: Soner Dalkıran/ Beypazarı: İbrahim Demir/ Çamlıdere: Mehmet Mermer/ Çankaya: Hasan Çıplak/ Çubuk: Süleyman Haksever/ Elmadağ: Nuri Yurdakul/ Etimesgut: Hakan Polat/ Evren: Yusuf Yiğiter/ Gölbaşı: Halil Adıgüzel/ Güdül: Mehmet Avcı/ Haymana: Aytekin Yüzer/ Kahramankazan: Erol Öztürk/ Kalecik: Mustafa Türkmen/ Keçiören: Davut Açıkgöz/ Kızılcahamam: Sedat Barun/ Mamak: Seyit Mehmet Karagülle/ Nallıhan: Murat Gür/ Polatlı: Nasuh Reşat Ayar/ Pursaklar: Muammer Gülap/ Şereflikoçhisar: Mutlu Öcal/ Yenimahalle: Mehmet Şahin.

DSP KESİN ADAYLARI:

Ankara Büyükşehir: Haydar Yılmaz/ Akyurt: Hanife Uludağ/ Altındağ: Aydın Solhan/ Ayaş: Ali Korçeren/ Bala: Ejder Onursal/ Beypazarı: Mehibe Çakmak/ Çubuk: İsmail Hakkı Çetin/ Elmadağ: Remzi Işıkdan/ Etimesgut: Necati Şeyhoğlu/ Evren: Halit Baykal/ Gölbaşı: Abdullah Ayan/ Güdül: Mustafa Çalışkan/ Kahramankazan: Müzeyyen Demirkaya/ Kalecik: Yaşar Güner/ Keçiören: Kenan Üşenmez/ Kızılcahamam: Rana Zengi/ Mamak: Ali Türksoy/ Polatlı: Mahir Akkar/ Pursaklar: Ekrem Avanaş/ Sincan: Mahmut Akyol/ Şereflikoçhisar: Kenan Seven.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ