Genel
30 Aralık 2016 ( 1998 görüntülenme )

Anayasa Paketi Kabul Edildi!

Anayasa değişikliği teklifi komisyonda kabul edildi. Daha önce 21 madde olarak belirlenen Anayasa değişikliği teklifi 3 maddenin çıkarılmasıyla 18 maddeden oluşuyor. Sırada Meclis oylaması var.

Anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinde sonuncu madde de kabul edildi. 18 maddelik teklifin komisyonda kabul edilmesiyle görüşmeler sona erdi. Teklif metni 21 madde olarak komisyona gelmiş 3 madde geri çekilmişti. Konuyla ilgili kabineden ilk yorum Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi. Bakan Bozdağ “Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerinde uzlaştığı 21’den 18 maddeye düşürülen Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri 20 Aralık Salı günü başladı. Teklifin geneli üzerindeki görüşmelerin 5 gün sürdüğü Anayasa Komisyonu’nda birinci maddenin görüşülmesine 26 Aralık’ta başlandı.

Komisyonda kabul edilen birinci maddeye göre; yargının ‘bağımsız’ ilkesine ‘tarafsız’ ibaresi eklenerek madde ‘Yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız ve tarafsız mahkemelerce kullanılır.’ şeklinde düzenlendi.

Kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ