Anadolu Ajansı’nın Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun ölümüne ilişkin paylaşımına tepki gösteren İYİ Partili Ümit Özdağ, “Şehit ve gazilerin ruhlarına hakaret ediyorsunuz” dedi. 

AA: 'TARİHİN GERÇEKLİĞİ YOLUNA ADANMIŞ BİR ÖMÜR'

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen ve yaptığı açıklamalarla sık sık tepkileri üzerine çeken Kadir Mısıroğlu geçtiğimiz akşam hayatını kaybetti. Mısıroğlu’nun ölümünün ardından Anadolu Ajansı’nın yaptığı paylaşımda ‘Tarihin gerçekliği yoluna adanmış bir ömür’ ifadesi dikkat çekti.

ÖZDAĞ: ‘ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN RUHLARINA HAKARET’

Atatürk’ün kurduğu AA’nın bir Atatürk ve milli Mücadele düşmanını öven paylaşımda bulunması tepkilere neden oldu. Tepki gösteren isimlerden biri de İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ oldu.Tepkisini Twitter’dan dile getiren Özdağ, “Şehit ve gazilerin ruhlarına hakaret ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

VASİYETİNDE NE DEMİŞTİ?

Mısıroğlu, 25 Mayıs 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Vasiyetimdir; M.Kemâl'e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin!..” demişti. Mısıroğlu, “Eğer bir Müslüman Atatürk'ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” ifadesini de kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ