Reklamlar
Anasayfa » Haber
18 Ocak 2017 ( 1933 görüntülenme )

Anadolu Adliyesi'nde Hareketlilik!

Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı girişinde bırakılan bomba süsü verilmiş sırt çantasında kontrollü patlama yapıldı. Çantada süs düzenekten başka bir bulguya rastlanmadı. Adliye çevresinde hareketliliğe neden olan olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. 


Açıklamada, "Tarafımızca düzenlenen bir tatbikat olup başarıyla sonuçlanmaştır" denildi.

KONTROLLÜ PATLAMA YAPILDI

Adliyenin personel ve BARO servislerinin geldiği C Blok -1. katında bir sırt çantası gören özel güvenlik personeli polis ekiplerine haber verdi. İçinde sahte düzenek bulunan çanta fünye ile kontrollü bir şekilde patlatıldı. Çantanın içinden kabloların çıktığı öğrenilirken herhangi bir patlayıcı izine rastlanmadı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Uzman polis ekipleri incelemenin ardından adliyeden ayrıldı. İncelemenin sürdüğü sırada Adliye personelinin giriş yaptığı bölge olan C Blok -1. kata giriş çıkış yapılamadı, Hastane-Adliye metro istasyonu çıkışı kapatıldı, bazı noktalardan Adliye binasına gelişlere izin verilmedi.

ANADOLU ADLİYESİ'NDEKİ ŞÜPHELİ ÇANTA HAREKETLİLİĞİ TATBİKAT ÇIKTI

Polis Anadolu Adalet Sarayı girişinde bırakılan bomba süsü verilmiş sırt çantasında kontrollü patlama yapmıştı. İnceleme süresince ve patlama sırasında Adliye binası ve çevresinde çok sıkı güvenlik önlemi alınmıştı. İşte o olağanüstü dakikalarla ilgili savcılıktan açıklama geldi. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, 

"18.01.2017 tarihinde İstanbul Anadolu Adliyesi C Blok -1. girişinde yapılan bomba imha işlemi Cumhuriyet Başsavcılığımızca düzenlenen bir tatbikat olup başarıyla sonuçlanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan SAVAŞA HAZIRLIK ALARMI Yayın Yasağı GELDİ! Kod Ergenekon Davasında Yargısız İnfaz... İçişleri Bakanlığı Az Önce Açıkladı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rusya'dan Tehlike Çanları