Türkiye nefesini tuttu, seçim sonuçlarına kilitlendi. Bu seçimin sonuçları da tüm yayın kuruluşları tarafından AA’nın açıklayacağı verilere göre değerlendirilecek. Daha önceki seçimlerde de yaşandığı gibi bu sefer de AA, AKP’nin adaylarını yüzde 70’in üzerinde oy oranlarıyla açıklamaya başladı.

HEP AKP ÖNDE

İşte AA verilerine göre 3 büyük ilde ilk açıklanan sonuçlar AKP önde gösteriliyor. Sandıklar açılmaya devam ettikçe AKP’nin oylarının hızla düşmeye başladığı görüldü.Saat 18:20 itibariyle AA’ya göre 3 büyükşehirde Yıldırım, Özhaseki önde gösterilmiş.

CHP: 'İKİ İL TAMAM' Ardahan'da son iki sandık kaldı, CHP adayı 800 oy önde. Büyük bir sürpriz olmazsa Ardahan'da CHP'nin adayı kazanacak. Resmi olmayan sonuçlara göre; Ardahan Belediye başkan adayı Faruk Demir CHP’den seçim kazanan ilk ilçe başkanı oldu.

CHP Genel Merkezi’nden edinilen bilgiye göre Artvin’de de CHP 1000 oyla seçimi kazandı. 2014 yılında yapılan yerel seçimde Ardahan ilini yüzde 34,26 oy oranı ile AKP'nin aday gösterdiği Faruk Köksoy kazanmıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ