ABD’nin New Jersey eyaletinin Clifton kentinde bir grup gönüllünün girişimiyle Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nun yeni şubesi açıldı.

KİMSEDEN DESTEK ALMADILAR

New Jersey’de gönüllülerden oluşan Türk Amerikan Kültür Merkezi (Turkish American Cultural Center) tarafından açılan okulda gönüllü eğitimcilerin hizmet vereceği belirtildi. Yeni şubenin Paterson ve Clifton gibi ABD’de Türkler'in en yoğun olarak yaşadığı bölgede hizmet vereceği kaydedildi.

KARAMETE: “HEPİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜZ”

Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nda bölgede yaşayan 4 ile 12 yaş arasındaki yaklaşık 80 Türk öğrenci eğitim görecek. New Jersey’de Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nun açılması için çalışan gönüllüler görüşlerini VOA Türkçe’ye aktardı. Türk Amerikan Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Pervin Karamete, bir ulusun birbirine bağlı olabilmesinin en güçlü sebeplerinden birinin eğitimle başarılabileceğine inanarak yola çıktıklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı;

‘HİÇBİR KURUMDAN DESTEK ALMADIK’

“Ata'mızın yolunda devam edeceğiz. Türk Amerikan Toplum Merkezi'nin hedefi, halkımıza hizmet etmektir. Hizmetin amacı sadece klasik etkinlikler olmamalıdır. Eksiklerimizi sürekli gözden geçirip hangisinin en önemli olduğuna karar verdikten sonra sırasıyla hizmetlere devam ediyoruz. Yeni okulumuz, başarıyla eğitime devam etmektedir. Bu fikrin oluşmasında, cemiyetimiz üyesi olan Nurhayat Kınay'ın payı büyüktür. Tabi ki bu kolay olmadı, hiçbir kurumdan destek almadık.”

‘HEPİMİZ ATATÜRK’ÜZ’

“Sadece üyelerimiz ve derneğimize üye olmasalar da Atatürk ilkelerinin tek yol olduğuna inananların maddi ve manevi desteğiyle birlikte arılar gibi çalıştık. Birlikten kuvvet doğar dedik ve yola koyulduk. Görevlerimizden en zoru da, birlik ve beraberlikle yapılan hizmetlerin, nasıl güzel sonuçlar getireceğine halkımızı inandırmaktır. Yolumuz zor ve uzun da olsa yılmak yok hepimiz bir Mustafa Kemal Atatürk'üz.”

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ