Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2530 görüntülenme )

Aman Dikkat! Emeklinin 10 Bin Lirasını Uçuracaklar!

Aklınızda olsun, önemli...
EMEKLİNİN 10 BİN LİRASI UÇACAK
 
Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, hizmet süreleri daha fazla olmasına karşın emekli ikramiyeleri 30 yıl sınırı üzerinden hesaplanan 408 bin memur emeklisinin sorununu çözme vaadiyle Meclis'te görüşmeleri devam eden tasarıyı eleştirdi.
 
Bayraktar, tasarının memurları yaklaşık 10 bin liralık bir hak kaybına uğratacağını söyledi.
 
30 yıl üstü çalışan memurların mahkemelere başvurarak zaten bu hakkı kazanabildiğini ve eksik aylıkların bugünkü değeri ve faizi ile ödendiğini ifade eden Bayraktar şunları söyledi:
 
DAVALARDAN VAZGEÇMEYİN
 
“Ancak Meclis'te görüşülen tasarı ile maaşlar memurların en son aldığı aylık oranında ödenmektedir. 10 yıl önce bin lira maaşla emekli olan bir kişiye bugün Meclis'ten çıkarılacak kanunla o günkü ücreti üzerinden tazminat ödenmek istenmektedir.
 
Yıllar önce emekli olan memurların o zaman eline geçen maaşların düşüklüğü dikkate alındığında memur burada kazanan değil kaybedendir. Memur emeklileri eğer bugün davalarından vazgeçerse hem bugünün hem de yarının kaybedeni olacaktır.”
 
30 yıl üstü ikramiyenin ödenmemesi garabeti nedeniyle bugüne kadar 80 bine yakın memur emeklisinin mahkemede kazandığını hatırlatan Bayraktar, memur emeklilerini yasa çıksa dahi aradan doğacak ve ödenmeyen yasal faizlerin yeniden ödenmesi için dava açmaya davet etti(Cumhuriyet).
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdurrahman Dilipak'tan AKP'ye ŞİFRELİ ŞOK UYARI!.. Gıdada kara liste yayınlandı! O Vekil Gizli Belgeleri PKK'ya Sızdırmış Konyalı Şehidin Yakını İsyan Etti Erdoğan’ın ‘gurur duydum’ Dediği Fotoğraf Sahte mi? Rus Oyunu Başlıyor Abdurrahim Boynukalın’ın Nasıl Vekil Olduğu Ortaya Çıktı Mahkemeden Atatürk’ün Vasiyeti Kararı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! İstanbul'da Polise Ateş Açıldı!