10218 görüntülenme30 Eylül 2020
Habertürk spikeri Fatih Altaylı, Habertürk'te sunduğu Teke Tek programını Halk TV'ye 5 gün karartma cezası verilmesine tepki gösterdi.

‘YAKIŞMIYOR’
Halk TV ekranının kararmasına sert tepki gösteren Fatih Altaylı, "Ekran karartma cezasının da en son akla gelecek hatta hiç akla gelmeyecek bir ceza olmasını da RTÜK'ten, siyasetten herkesten rica ediyorum" dedi. "Bir ricam daha var bu akşam. Ekranların zırt pırt kararıyor olması gerçekten Türkiye'ye yakışmıyor" diyen Fatih Altaylı konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘KENDİ VATANDAŞINIZLA SAVAŞMAYIN’
“Türkiye bir yandan bütün dünya ile savaşırken bir yandan da kendi içinde, kendi vatandaşıyla savaşan bir ülke görüntüsü veriyor ister istemez...Türkiye'nin o yüzden yayın kuruluşlarına karşı, biraz daha hoş görülü, biraz daha kendinden olmayan fikirlere karşı daha demokratik bir tavır içerisinde yaklaşması gerektiğini düşünüyorum.”

‘YASALARI UYGULARKEN HERKESE EŞİT OLUN’
“Elbetteki bizlerin de bağlı olduğu kanunlar, yasalar var. Bunlara uymak zorundayız. Ama bu yasaların ekrandan ekrana, kanaldan kanala farklı uygulanmaması, herkese eşit davranılması... Ve kapatma, ekran karartma cezasının da en son akla gelecek hatta hiç akla gelmeyecek bir ceza olmasını da RTÜK'ten, siyasetten herkesten rica ediyorum. "

‘TÜRKİYE'YE YAKIŞMIYOR’
"Türkiye'ye yakışmıyor! Türkiye'nin dünyadaki duruşuna yakışmıyor. Türkiye'nin bugün dünya ile yapmış olduğu mücadeleye de çok ciddi zarar veriyor. Onu da buradan yani dost mudur, düşman mıdır, ne  derseniz deyin,  benim için fark etmez. Ama acı söyleyeyim, ondan da haberiniz olsun." 

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ