Politika
27 Eylül 2020 ( 8981 görüntülenme )

Altaylı Tavır 'İçimizdeler'

Fatih Altaylı Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını değerlendirdiği yazısında "Türk olmak gerçekten zor. Ve hata yapma hakkımız yok." ifadelerini kullandı.

‘TÜRK OLMAK ZOR, DÜŞMAN İÇERİDE…’
Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Ermenistan'ın Azerbaycan'a sabah saatlerinde yaptığı saldırıyı değerlendirdi. Altaylı, "Türk olmak gerçekten zor. Ve hata yapma hakkımız yok. Bunun için bilgiden başka dayanağımız yok. Ama ne yazık ki, Türkiye’de en değersiz şey bilgi ve düşman içerdeki bilgili insanlar olunca... Türk olmak daha da zor oluyor" ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı'nın konuyla ilgili yazısı şöyle:

‘BÜYÜKLERİMİZ HEP SÖYLERDİ’
“Büyüklerimiz hep söylerdi. “Türk olmak zordur” diye. Bunu çok net görüyoruz. Yalnızca Anadolu Türkü olmak değil, hangi coğrafyada olursanız olun zor. İşte Azerbaycan’da olanlar. Hadi Türkiye hatalı politikaları ile yalnızlaştığı ve kendi zafiyetini yarattığı için saldırı altında diyelim, hadi bizim kendimizi düşürdüğümüz durumun Yunanistan gibi “Genişlemeci ve fırsatçı” bir devletin bir tarafını kaldırdığını kabul edelim.”

‘ERMENİ SALDIRILARINA DÜNYA SUSKUN’

“Peki ya bu Azerbaycan’ın durumu? Yıllardır saldırgan tutumunu sürdüren, Dağlık Karabağ’ı yıllardır işgal eden ve burada büyük bir insanlık dramına neden olan Ermenistan’ın şimdi bir kez daha Azerbaycan’a saldırmasına ne diyeceksiniz! Asıl sorun Ermenistan’ın saldırması değil. Mesele bu saldırılara karşı tüm dünyanın sessiz kalması, hiç kimsenin Ermenistan’a “Sen ne yapıyorsun, manyak mısın?” dememesi.”

‘AZERBAYCAN SALDIRISAYDI DÜNYA AYAĞA KALKARDI’
“Aynı eylemi yapan yani Ermenistan’a ani bir biçimde hiç nedensiz saldıran Azerbaycan olsaydı dünya ne yapardı, şimdi ne yapıyor bakın ve başlıktaki cümle hatalı mı doğru mu siz karar verin. Aynı şeyi Ege’ye de uygulayabilirsiniz! Yunanistan’ın yaptığı tahrikleri yapan Türkiye olsaydı acaba dünya ne yapardı?”

‘DÜŞMAN İÇERDE OLUNCA TÜRK OLMAK DAHA ZOR’
“Türk olmak gerçekten zor. Ve hata yapma hakkımız yok. Bunun için bilgiden başka dayanağımız yok. Ama ne yazık ki, Türkiye’de en değersiz şey bilgi ve düşman içerdeki bilgili insanlar olunca... Türk olmak daha da zor oluyor!”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ