Ekonomi
09 Ocak 2019 ( 31728 görüntülenme )

Altaylı oturaklı vurdu!.. 'BİZ SALAK MIYIZ'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, vergi ve borç aflarıyla ilgili 'devlet ha babam de babam af çıkarıyor… enayi yerine konmak, insana koyuyor. Yatağa yatınca “Biz salak mıyız” diye düşünüyorum hep.' diye yakındı. Altaylı, bugünkü yazısının ilgili bölümünde, "Enayi yerine konmak, insana koyuyor." ifadelerini kullandı. İşte Altaylı'nın yazısından o bölüm:

‘BUNDAN BÖYLE KURUŞ VERGİ ÖDEMEYECEĞİM’

“Bir dizi karar… Yeni yıl için herkes yeni kararlar alıyor ya! Ben de önümüzdeki yıllar için yeni kararlar aldım. Kararlarımın yeni yılla alakası yok. Yeni uygulamalar yüzünden böyle bir dizi karar almaya karar verdim. Bundan böyle yaşam anlayışımı değiştireceğim. Kararlarım şöyle: - Bundan böyle kuruş vergi ödemeyeceğim. Ne otomobilimin vergisini öderim, ne evimin, ne de gelirimin”.

‘HAZİNEYA AİT BİR ARSA BULUP OARAYA BİNA YAPACAĞIM’

“ Hemen devlet bankalarından bir kaç kredi kartı alacağım. Kartları son limitine kadar kullanacağım ve ekstreler gelince bakmadan yırtıp atıp, kuruş ödeme yapmayacağım. - Evin girişindeki elektrik sayacını sökeceğim. Getirip yenisini takar ve bana fatura yollarlarsa faturaları da yırtıp atacağım ve tek kuruş ödemeyeceğim. Otomobilimin ön camındaki OGS’yi kırıp atacağım. Bundan böyle köprülerden, yollardan kaçak geçeceğim. Beğendiğim bir arsa bulursam oraya hemen bir bina yapacağım. İmar planı falan tanımam. Arsanın Hazine arazisi olmasına dikkat edeceğim”.

TÜM BUNLARI NİYE Mİ YAPIYORUM?

“Kendimi iyi hissetmek için. Devlet ha babam, de babam af çıkarıyor. Fakat ben devletin çıkardığı bu aflardan yararlanamıyorum. Çünkü affedilmesi gereken bir şey yapmamışım yıllardır. Vergimi ödemişim, otoyollardan paramı ödeyerek geçmişim, kaçak inşaat yapmamışım, devletin arazisini gasp etmemişim, elektrik, su parasını günü gelmeden ödemişim, kredi kartı borcumu ödemişim, ödeyememişsem, en yüksek faizden borçlanmışım. Kısacası sorumlu ve namuslu bir vatandaş gibi davranmışım.”

‘BİZ SALAK MIYIZ’

“Karşılığında ne elde etmişim? Tek bir şey. İç huzuru. Ama artık onu da elde edemiyorum. Çünkü enayi yerine konmak, insana koyuyor. Yatağa yatınca “Biz salak mıyız” diye düşünüyorum hep. Ama merak etmeyin, yine de bu yukarıda söylediklerimin hiçbirini yapmayacağım. Huzurlu bir salak olmayı, huzursuz bir uyanık olmaya tercih ederim”.

Kaynak: HaberTürk/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ