7286 görüntülenme20 Mayıs 2020
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, TRT'de dün akşam yapılan 19 Mayıs hatasına ilişkin bir yazı yazdı. Altaylı, hele ki ‘Anadolu Üniversitesi Rektörü’nün sosyal medyaya koyduğu görüntülerini izlerken yemin ederim ağladım’ diyerek tepkisini gösterdi. Söz konusu Rektör bu skandal sonrası istifa etmişti.


AĞLADIM
Anadolu Üniversitesi Rektörü’nün sosyal medyaya koyduğu görüntülerini izlerken "yemin ederim ağladım" diye aktaran Altaylı, "Ya da kısa süre önce kız öğrencilerinin fotoğraflarından talebelerini dikizleyen Fen Fakültesi Dekanı. Bunlar hep işte o liyakat meselesi" dedi. Altaylı şunlar yazdı:

‘HATA DEĞİL ÇÖKÜŞ’
“ Bir devleti içten içe çürütmek istiyorsanız bu liyakat denen kelimeyi o ülkenin sözlüğünden çıkarın. Bakın sonunda neler oluyor!Bazıları dün yanlış yazılan bir KJ’yi görüyor. Ben o yazının altında çöküşü görüyorum! “diyerek tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sosyal medyada canlı yayın yaptı sosyal medyanın diline düştü. Sosyal medyada canlı yayın açan ve canlı yayının nasıl yapıldığını da tam bilmeyen Çomaklı, bir öğrencisinin "siyaset yapma sınavları iptal et" mesajı üzerine koptu. Öğrencisine gülerek parmak sallayan Şafaklı, "Lan sen" dedikten sonra şöyle konuştu: "Lan sen... Ders çalış ders çalış... Valla anama derim sizi... Parçalar sizin hepinizi ha!... Kafanızı gözünüzü kırar..."

ANNESİNİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI: ALLAHSIZ GAVUR İZMİR...
Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın öğrencilerini "Anama söylerim sizi hepinizin kafasını kırar" sözlerinin ardından annesi Zekiye Çomaklı'nın tartışmalı bir videosu internete düştü. Zekiye Çomaklı'nın "İzmir'lileri Allahsız, gavur..." dediği sözler de yeni bir tartışma başlattı.

Zekiye Çomaklı, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak koronavirüse karşı mücadele ettiği yalanını söyleyerek, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" dedi.

REKTÖR BU SKANDAL SONRASI İSTİFA ETMİŞTİ
Sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'reis' diye hitap eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını vermişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ