Yiğit Bulut tartışmasını Habertürk yazarı Fatih Altaylı, isim vermeden köşe yazısında kaleme aldı. Altaylı yazısında, "Kimi danışmanlar, unvanlarına uygun hareket ediyorlar. Onlara diyecek laf yok. Ama bir kısmında da boşboğazlık çok" ifadelerini kullandı.

YİĞİT BULUT ÖNCE PAYLAŞMIŞ SONRA HABERİ SİLMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’tan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili paylaşım yapmıştı. “Bir noktanın da altını çizmeliyim” diyen Yiğit Bulut paylaşımında, “2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! ve sonrası yaşananlar! Bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... Eğer sayın Bahçeli hala oradaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!” ifadelerini kullanmıştı.

Yiğit Bulut tartışmasını Habertürk yazarı Fatih Altaylı, isim vermeden köşe yazısında kaleme aldı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

‘BU DANIŞMANLARA ÇEKİ DÜZEN VERİN’
Fatih Altaylı, bugünkü yazısının “Danışmanlara çeki düzen” başlıklı bölümünde “Cumhurbaşkanlığı’nda epey bir danışman çalışıyor bildiğimiz kadarıyla. Çalışsınlar. Ekmeklerinde gözümüz yok. Ancak yaptıkları işin de ciddiyetini bilseler iyi olacak” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanı danışmanı dediğin, adının önünde ‘Cumhurbaşkanı’ diye bir makamın olduğunu unutuyor” diyen Altaylı şöyle devam etti:

‘BİR KISMI BOŞBOĞAZ’

“Ağızlarına geleni söylüyorlar. Hele bir de sosyal medya hesapları var ise tutmayın danışmanları. Orada yazdığı her şeyin, ağzından çıkan her sözün Cumhurbaşkanlığı tarafından karşılanacak bir siyasi bedeli olduğunu bilmelerine rağmen kafalarına göre yazıp çiziyorlar. Sonra da tükürdüklerini yalıyorlar. Hazır Külliye demişken, belki bu danışmanların açıklama yetkilerine ve sosyal medya hesaplarına da bir çeki düzen vermek gerek. Kimi danışmanlar, unvanlarına uygun hareket ediyorlar. Onlara diyecek laf yok. Ama bir kısmında da boşboğazlık çok.”

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ