192 görüntülenme27 Eylül 2017
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Dün nasıl Kosova'da, Bosna'da, Çeçenistan'da, Suriye'de, Türkmen Dağı'nda mazlumları yalnız bırakmadıysak, bugün de Kerkük'teki soydaşlarımızı, akrabalarımızı yalnız bırakmayacağız." dedi.

Mican, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin içeride ve dışarıda terör örgütlerine yönelik mücadelesini sürdürdüğünü anlattı.

Peşmerge Yönetimi'nde yapılan gayrimeşru referendumun uluslararası anlaşmalara ve Irak Anayasası'na aykırı olduğunu ifade eden Mican, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütlerin bu duruma net tavır gösteremediğini söyledi.

Kürşat Mican, "Buradaki amaç masum bir Kürt devleti kurmak değildir. Siyonizm ürünü olan adeta yeni bir İsrail devleti kurmaktır. Kurmak istedikleri bu devlet, Batılı güçlerin ve emperyalist devletlerin Ortadoğu'da jandarmalığını yapacaktır. Bu yapılanla bizim bin yıllık ata toprağımız Türkmeneli yok edilmek istenmektedir. 

Oradaki kardeşlerimiz vahşi bir katliam ve soykırım ile karşı karşıyadır. Oradaki kardeşlerimizin katliamla yüz yüze gelmemesi için elimizden gelen mücadeleyi son nefesimize kadar vereceğiz. Ata toprağımızı kimselere vermeyiz. Barzani'ye teslim etmeyiz." diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ