Reklamlar
Anasayfa » Haber
18 Mayıs 2017 ( 3804 görüntülenme )

ALMANYA'NIN ABD'DEN TÜRKİYE TALEBİ!

Almanya, Türkiye ile yaşanan İncirlik ziyareti krizinde ABD’den arabuluculuk yapmasını istiyor.


Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD’ye giden Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, mevkidaşı Rex Tillerson ile görüşmesinde ABD’den Türkiye’nin Alman milletvekillerine İncirlik’te bulunan askerleri ziyaret izni vermesi konusunda devreye girmesini istedi.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Gabriel görüşme sonrasında NATO partneri ülkeler arasında farklı bir ilişki olması gerektiğine dikkat çekerek, “Amerikalıların Türkiye ile bizim şu anda olduğunun aksine bir ilişki içerisinde olmamız konusunda Türklerle görüşmek için ellerindeki imkanları kullanacaklarına inanıyorum” dedi.

Gabriel Çarşamba günü Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine verdiği demeçte, Türkiye’nin İncirlik ziyaretine izin vermemesini eleştirmiş ve “Ben sadece Türk hükümetinin gelecek günlerde fikrini değiştirmesini ümit edebilirim. Aksi takdirde Alman parlamentosu hiç kuşkusuz askerlerini Türkiye'de bırakamaz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Işid Toprak Kaybediyor Diyarbakır'da Sokağa Çıkma Yasağı! Kalp Krizinin Geldiğini Nasıl Anlarız? Koray Aydın'dan KAMUOYUNA ÖNEMLİ UYARI! FLAŞ! BAHÇELİ EKİBİNE TEPKİLER BÜYÜYOR! Yabancı asker ve silahın Türkiye'de ne işi var... TOBB Kapanan Şirket Sayısını Açıkladı! YARSAV'A ŞOK TUTUKLAMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Uğur Işılak’a Kötü Haber