3219 görüntülenme20 Mart 2020
Almanya'da salgın hastalıklar konusunda yetkili Robert Koch Enstitüsü (RKI), koronavirüsle ilgili güncel gelişmeler hakkında bilgi verdi. Enstitü Başkanı Lothar Wieler, Almanya’da salgına yakalananların sayısının bir günde 2 bin 958 artarak 14 bine çıktığını açıkladı.

‘VAKA SAYISI DAHA DA ARTACAK, HAZIRLIKLI OLUN’
"Giderek katlanan bir artışla karşı karşıya olunduğunu" ve hastanelere uzun süredir bu duruma hazırlıklı olmaları çağrısında bulunduklarını hatırlatan Wieler, "Vaka sayısı giderek artacak ve hastaneler de bu duruma hazırlıklı olmak zorunda" dedi.

‘SALGININ DAHA BAŞI BU’
RKI Başkanı, "Boyutunu tahayyül edemediğim bir krizle karşı karşıyayız. Şu an 31 olan ölüm sayısı hızlıca değişebilir. Salgının başlangıcındayız. Özellikle hastaysanız ve evde kalıyorsanız evdeki aile fertlerinden uzak durun. Hepimiz bu salgının bulaşmasını yavaşlatabilir ya da durdurabiliriz. Herkes bunu anlamalı" dedi. İnsanlara birbirleriyle mesafelerini koruma çağrısı da yapan Wieler, "Konulan kurallara uyarsak bu salgını sadece yavaşlatabiliriz. Lütfen başkalarıyla aranıza mesafe koyun" diye konuştu.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ