Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Eylül 2017 ( 284 görüntülenme )

ALMANYA'DAN KRİZ MESAJI!..

ALMANYA: ÜYELİK MÜZAKERELERİ ASKIDA

Alman hükümeti sözcüsü Steffen Seibert, ekim ayında Avrupa Birliği'nde yapılacak olan 'Türkiye görüşmesi'nin 'üyelik müzakerelerinin askıya alınması veya sonlandırılmasının tartışılacağı bir toplantı' olacağını söyledi.

Avrupa Birliği (AB) içinde Türkiye'nin üyelik müzakerelerine ilişkin farklı görüşler bulunmasına rağmen, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ekim ayında Brüksel'de yapılacak zirvede konuyu gündeme getirmeyi planladığı bildirildi. 

DW Türkçe'nin aktardığına göre, Alman hükümetinin sözcüsü Seibert olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, şu aşamada yeni bir başlık açılmayacağı için üyelik müzarekerelerinin fiilen askıda olduğunu hatırlattı. 

AB'ye üye bütün ülkelerin Türkiye konusunda aynı tutumu izlemesinin Alman hükümeti için önemli olduğunu söyleyen Seibert, müzakerelere sadece oybirliği ile son verilebileceğini vurguladı.

Seibert, Avrupa Birliği'nin diğer üyelerinin de 19-20 Ekim'de yapılacak zirvede Türkiye'yi gündeme getirmeyi anlamlı ve doğru bulduğunu dile getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aysel Tuğluk'a ŞOK! FLAŞ!.. ZARRAB DAVASINDA İLK CEZA ÇIKTI!.. İçişleri Bakanlığı Açıkladı! Rusya'dan Türkiye'ye FLAŞ TEKLİF! Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit! DİKKAT!.. YARGITAY'DAN EMSAL OLACAK KARAR!.. İSRAİL SURİYE'Yİ VURDU!.. İNCİRLİK'TE HAREKETLİLİK!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KIBRIS'TA AĞIR TEZGAH!..