Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2602 görüntülenme )

Almanya'dan Şok Uyarı!

Soğuk savaştan beri görülmemişti.

Almanya, vatandaşlarından 10 günlük yiyecek stoku yapmalarını isteyecek

Almanya, bir saldırı ya da felaket yaşanması ihtimaline karşı vatandaşlarına 10 günlük yemek stoku yapmalarını zorunlu hale getirmeyi planlıyor. Almanya'da böyle bir sivil savunma stratejisi Soğuk Savaş döneminden beri görülmedi.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung gazetesinin haberini aktaran Times dergisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 69 sayfalık sivil savunma raporunun, 24 Ağustos’ta kabinede görüşüleceğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı çalışanları konu hakkında detaylı bilgi vermekten kaçındı.

Haberde, “Tüm vatandaşların 10 gün yetecek kadar yemek ve diğer yaşamsal ihtiyaçlarını stoklaması zorunlu olacak. Buna ek olarak her kişi için -günlük iki litre olmak üzere- 5 gün daha yetecek kadar su depolanacak” denildi.

Almanya son dönemde yaşanan saldırılar nedeniyle alarm durumunda… Geçen ay Würzburg kentinde bir trende meydana gelen saldırıda, 17 yaşındaki Afgan mülteci elindeki baltayla yolculara saldırmıştı. 5 kişinin yaralandığı olayı IŞİD üstlenmişti.

Yine geçen ay yaşanan başka bir saldırıda 21 yaşındaki Suriyeli mülteci falçatayla saldırdığı hamile bir kadını öldürmüş ve iki kişiyi yaralamıştı. Stuttgart’da yaşanan olayın terörle bağlantısı olmadığı açıklanmıştı.

(Sözcü)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nusaybin'de Son Durum! Ehliyet'te Yeni Dönem Başladı Bağdat, Gerilimi Tırmandırıyor! "Yüce Divan Görevi Yargıtay'a Verilsin" Fransa’dan Google'a İnanılmaz Ceza! FLAŞ!.. 7 ÜNİVERSİTEYE 7 REKTÖR!.. Demirtaş Bunu da Yaptı! İstanbul Emniyeti'ne saldırı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Müezzinoğlu FLAŞ AÇIKLAMA!