Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2621 görüntülenme )

Almanya'dan Şok Uyarı!

Soğuk savaştan beri görülmemişti.

Almanya, vatandaşlarından 10 günlük yiyecek stoku yapmalarını isteyecek

Almanya, bir saldırı ya da felaket yaşanması ihtimaline karşı vatandaşlarına 10 günlük yemek stoku yapmalarını zorunlu hale getirmeyi planlıyor. Almanya'da böyle bir sivil savunma stratejisi Soğuk Savaş döneminden beri görülmedi.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung gazetesinin haberini aktaran Times dergisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 69 sayfalık sivil savunma raporunun, 24 Ağustos’ta kabinede görüşüleceğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı çalışanları konu hakkında detaylı bilgi vermekten kaçındı.

Haberde, “Tüm vatandaşların 10 gün yetecek kadar yemek ve diğer yaşamsal ihtiyaçlarını stoklaması zorunlu olacak. Buna ek olarak her kişi için -günlük iki litre olmak üzere- 5 gün daha yetecek kadar su depolanacak” denildi.

Almanya son dönemde yaşanan saldırılar nedeniyle alarm durumunda… Geçen ay Würzburg kentinde bir trende meydana gelen saldırıda, 17 yaşındaki Afgan mülteci elindeki baltayla yolculara saldırmıştı. 5 kişinin yaralandığı olayı IŞİD üstlenmişti.

Yine geçen ay yaşanan başka bir saldırıda 21 yaşındaki Suriyeli mülteci falçatayla saldırdığı hamile bir kadını öldürmüş ve iki kişiyi yaralamıştı. Stuttgart’da yaşanan olayın terörle bağlantısı olmadığı açıklanmıştı.

(Sözcü)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Katil Uçaklar İNCİRLİK'te! Türk Hava Kuvvetleri Alarma Geçti! Pkk'nın Mallarını ABD Taşımış ABD'nin Bu Tavrı Hayra Alamet Değil! Türkeş: Devlet İki buçuk Aydır Sahipsiz ABD Dışileri Bakanlığı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bir Yanıt Daha! TIR BİLMECESİ SİYASİ KRİZE Mİ DÖNÜŞÜYOR AKP HÜKÜMETİ’NE YENİ SORUŞTURMALAR MI GELİYOR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HDP ve CHP Bileşenleri Nereye Yürüyor