Genel
21 Ağustos 2018 ( 2429 görüntülenme )

Almanya'dan TUHAF AÇIKLAMA!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun bütçeden sorumlu üyesi Günther Oettinger, AB bütçesinden Türkiye'ye doğrudan yardım yapılmasını reddetti.

DW Türkçe'nin haberine göre Oettinger, Funke Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, Almanya'dan Türkiye'ye de yardım yapılmasının söz konusu olmadığına işaret etti.

"TÜRKİYE IMF'YE BAŞVURSUN"

Oettinger, yardım için 'doğru adresin Uluslararası Para Fonu (IMF)' olduğunu belirterek Ankara'nın gerekiyorsa 'dramatik gelişmeler ve ciddi durumlar' için kurulan IMF'ye başvurması gerektiğini söyledi.

"İLERLEME DEĞİL GERİLEME..."


Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) üyesi Oettinger, Türkiye'deki siyasi gelişmeler hakkında da açıklamalarda bulunarak, "Ne yazık ki geçen yıllarda Türkiye'nin AB yolunda ilerleme değil gerileme kaydettiğini tespit etmek zorunda kaldık" şeklinde konuştu. AB'nin ABD'nin aksine daha 'dostça ve adil' davrandığını belirten Oettinger, AB'nin Türkiye'ye yaptırım uygulamadığını hatırlattı.

'ANKARA DOĞRU BİR SİYASET İZLEMELİ'

Türkiye'deki ekonomik krizin aşılması için öncelikle 'Ankara'nın doğru bir siyaset' izlemesi gerektiğini ifade eden Oettinger, bu çerçevede Merkez Bankası'nın bağımsızlığı, faiz politikalarında değişiklik ve ekonomik sübvansiyonlar gibi Türk hükümetinin yeniden güven yaratacak önlemler almasının öneminin altını çizdi.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ