Genel
09 Haziran 2018 ( 114 görüntülenme )

ALMANYA'DAN FETÖ ÇIKIŞI!

Der Spiegel dergisi, Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın bir raporuna dayandırdığı haberinde, Berlin'in FETÖ yapılanmasına yönelik daha kuşkulu bir yaklaşım sergilendiğini yazdı.

'ORGANİZE SUÇ OLUŞUMLARINI ANDIRIYOR'

Dışişleri Bakanlığı'nın Şubat ayında hazırladığı gizli bir rapora dayandırılan haberde, Gülen yanlılarının Türkiye'de emniyet, yargı ve diğer devlet kurumlarına sızdığı ifade edildi. Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'ndeki farklı kaynakların bu konuda aynı görüşü paylaştığı belirtilerek, raporda "Hareketin komplocu kısmı sıkı bir hiyerarşi ile kendini gösteriyor ve yapısı organize suç oluşumlarını andırıyor” ifadesi yer aldı.

Der Spiegel'in haberinde FETÖ'nün Almanya'daki faaliyetleri ile gruptan ayrılanların görüşlerine de yer verildi.

'ANTİ DEMOKTARİK'

FETÖ'nün Almanya'da önde gelen isimlerinden biri dergiye yaptığı açıklamada, örgütü 'antidemokratik' olarak nitelendirdi. Haberde, adının açıklanmasını istemeyen kişinin, Türkiye'den gönderilen dini liderlerin, Almanya'daki faaliyetler konusunda karar aldığını söylediği belirtildi. 

'MÜMKÜN OLDUĞU KADAR KÜÇÜK YAŞTA ERKEN DİNİ EĞİTİM'

Haberde, FETÖ'nün bu faaliyetlerle Almanya'da yaşayan Türkleri 'mümkün olduğunca küçük yaşlardan itibaren dini eğitime' tabi tutmayı hedeflediği dile getirildi.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ